The Last Guardian

The Last Guardian

Články

Best of 2016: Zklamání roku

Nádherně vypadající trailery, slibně se tvářící koncept, propracovaná marketingová kampaň... Řada her loni vyšponovala očekávání hráčů na maximum, aby je po vydání zklamala. Ne nutně tím, že by šlo o hry vyloženě špatné. Jen zkrátka nedostály předobrazu, který si o nich hráči na základě dostupných informací vytvořili. Stejně jako každý jiný rok, i loni se podobných titulů objevila celá řada, ale následující pětice nás z různých důvodů zklamala ze všeho nejvíc.

Proč dlouho vyvíjené projekty málokdy dopadají dobře

Ještě před rokem snad nikdo nevěřil, že vydání věčně odkládaného The Last Guardian je doslova za rohem. Asi jenom málokdo byl pesimistou kvůli tomu, že by si vydání nepřál - historie však mnohé fanoušky her pesimismu naučila. Snad díky charakteru her samotných existuje celá řada “věčně” vyvíjených či dokonce nikdy nedokončených titulů. Kdo drží v této smutné statistice prim? Realizace jakých famózních vizí se asi už nikdy nedočkáme? Proč dlouho vytvářené hry nedopadají většinou nejlépe?

Fight Club #305: Indiáni jedou!

Před koncem roku se nám v podcastech roztrhl pytel s hosty, což je samozřejmě jenom dobře. Po Bětce z minulého týdne k našemu kulatému stolu zavítala dvojice Zuzka Cinková (Baty) a Filip Kraucher (Fiola), aby se pod moderátorskou taktovkou Pavla Dobrovského, a také s Adamem Homolou v zádech, pobavili o následujících tématech.

Nový LEVEL 270: Nobuo Uemacu, The Last Guardian a kód s bonusy do World of Warships

Ještě před tím, než ozdobíte vánoční stromeček a začnete chystat oslavy příchodu nového roku, nezapomeňte skočit na stánky pro zbrusu nový LEVEL 270. Argumentů pro jeho koupi je více než dost -  rozhovor s hudebním skladatelem série Final Fantasy Nobuem Uemacem, téma o herních rozpočtech od Lukáše Macury, recenze Final Fantasy XV a The Last Guardian nebo článek o pekle herního vývoje ve chvílích, kdy se vývojářům zrovna nedaří. Bonusem navíc je pak 16stránková příloha věnovaná hře World of Warships a unikátní invite kód do hry v hodnotě 290 korun. !function(f,b,e,v,n,t,s){if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod? n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)};if(!f._fbq)f._fbq=n; n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0';n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0; t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0];s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window, document,'script','https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js'); fbq('init', '234572886741524'); fbq('track', "PageView");

GamesPlay: The Last Guardian

The Last Guardian je vlastně konzolový ekvivalent Duke Nukem Forever. Vývoj se táhl donekonečna, hra měnila platformy, dlouho nebylo jasné, jestli nakonec vyjde. A když k tomu nedávno došlo, dostalo se jí rozpačitého přijetí. Podobně jako v případě DNF je totiž dlouhý vývoj na řadě aspektů The Last Guardian znát. Někomu to vadí méně, někomu více. Jak jsme na tom my, si předvedeme v tomto gamesplayi.

Horizon Zero Dawn, Nioh, Knack 2 - sledujte trailery z PlayStation Experience 2016

Víkendová akce PlayStation Experience byla velmi štědrá co do nových videí s již oznámeným hrám. Ať už jde o očekávané pecky jako Horizon Zero Dawn, samurajská Nioh a nebo potichu vydaná free-to-play akce Let it Die, sledováním všech videí můžete strávit pár desítek minut. Abyste je nemuseli složitě vyhledávat po jednom, najdete je v našem článku pěkně pohromadě.

Bleskovky

  • 12. 9. 2018 - Fumito Ueda, autor Ico, Shadow of the Colossus a The Last Guardian, pracuje na nové hře. Prozradil to japonskému magazínu Famitsu.

  • 4. 1. 2017 - 302. číslo EDGE nejlépe ohodnotilo The Last Guardian (9/10), nejhůře dopadl Dead Rising 4 (6/10).

  • 14. 12. 2016 - Neil Druckmann (Naughty Dog) pěje ódy na The Last Guardian, povzdechl si pouze nad absencí foto módu.

  • 5. 12. 2016 - Přehled všech 24 trofejí, které můžete získat ve hře The Last Guardian.

  • 1. 12. 2016 - The Last Guardian zabere na pevném disku konzole PS4 15 GB místa.

  • 30. 11. 2016 - Embargo na recenze hry The Last Guardian vyprší 5. 12. v 16:00.

Hodnocení
GAMES.cz
5/10
Hodnocení Metacritic:
82/100
Datum recenze:
6. prosince 2016
Recenze