The Climb

The Climb

Články

Vývojáři The Climb tráví dva dny v týdnu na lezecké stěně

Při oznámení The Climb jsem se podivoval nad tím, co všechno lze dnes v rámci her simulovat. Lezení po skalách nepatří mezi častá témata a tak působí hra dostatečně netradičně, tím spíš, že jde o titul zaměřený primárně na virtuální realitu. Právě tomu, jak bude VR systém pro Climb důležitý se věnuje první video, v němž se podíváte do zákulisí tvorby hry.

Fight Club #256 HD: Ztracen v alfě

Poslední Fight Club tohoto roku? Kdepak, předposlední, protože příští středu vám ještě jeden díl pod stromeček nadělíme. Ve Fight Clubu #256 jsme tedy vynechali sváteční témata a zaměřili se v sestavě Pavel Dobrovský, Adam Homola a Petr Poláček více na aktuální události včetně simulátoru horolezce The Climb pro virtuální realitu, vydání alfa 2.0 verze vesmírné onlineovky Star Citizen a dalších.

Crytek představuje realistický simulátor lezení The Climb pro Oculus Rift

Zpracovat lze ledacos. Jedni vývojáři mají nápady zcela šílené a vyrábějí simulátor kozy, další zpracovávají den ze života krajíce chleba a jiní zase připravují simulátor lezení, který asi nebude to pravé ořechové pro hráče se strachem z výšek. Maximálně jako terapie. Nicméně, VR only hru s názvem The Climb vyvíjí pro PC německý Crytek a krom nezbytných brýlí Oculus Rift při hraní využijete i ovladače Oculus Touch. V případě nouze ale lezení po skalách obstaráte i s pomocí Xbox ovladače.

Bleskovky

  • 12. 12. 2016 - Crytek odstranil ze hry The Climb ochranu Denuvo.

  • 19. 5. 2016 - Crytek nevyvrací myšlenku remasteru hry Crysis, nyní se však soustředí na vývoj VR projektů The Climb a Robinson: The Journey.

  • 8. 3. 2016 - Video: 360° trailer na Oculus Rift exkluzivitu The Climb.

Hodnocení Metacritic:
71/100