The Cave

The Cave

Články

Best of 2017: nejlepší adventura / logická hra

Myšlení provokující námět, skvěle napsané dialogy, výrazné postavy, zajímavá estetika, zábavné hádanky, neočekávané využití herních mechanismů. Aspektů, které jsou pro adventury a logické hry podstatné, je samozřejmě mnohem více, ale výše uvedené stojí pro nás na prvních místech. A právě na jejich základě jsme vybírali nejlepší hry v této kategorii, které vyšly v roce 2017. Nepřekvapivě bylo na výběr z obrovského množství titulů. Nakonec jsme skončili s touto pěticí parádních her, které nám zůstanou v paměti a na discích či mobilních telefonech pěkně dlouho.

Gilbert opouští Double Fine a jde pracovat na muzikálním pirátském RPG

Ron Gilbert na svém blogu oznámil, že The Cave je hotová a přišel tedy čas pohnout se z Double Fine někam jinam. Což u něj není nic divného, on je takovým herním nomádem. Doslova píše: „Přišel čas odejít z Double Fine a naplánovat svůj další krok. Je tolik her, které je třeba nadesignovat. Chci poděkovat úžasným lidem v Double Fine za jejich tvrdou práci na The Cave. Bylo pro mě opravdovým potěšením pracovat s nimi ty uplynulé dva roky“.

Adventura The Cave od veterána Gilberta vyjde příští týden

Ron Gilbert se někdy během podzimu prsil, že masivní úspěch adventury The Walking Dead (zatím přes 8 milionů prodaných kusů) poukazuje na popularitu adventur. Trošku přitom zapomněl, jaký námět hra od Telltale zpracovává, ale v zásadě s ním lze souhlasit. Takových let se říkalo, jak jsou adventury mrtvé, ale podívejte se, kolik jich v této době vychází a dá se říci, že celkově ta produkce od indie i profi týmů je velmi kvalitní a různorodá.

Podívejte se na zbývající postavy z adventury The Cave

Představení první hrstky postav si už chystaná adventurka The Cave odkroutila dříve a teď...

Trailerové představení několika hrdinů The Cave

Nějakou dobu jsme o Gilbertově logické plošinovce se strohým názvem The Cave neslyšeli....

Gilbert: Walking Dead dokazuje masový potenciál adventur

Adventury samozřejmě mrtvé nejsou, jen si žijí v klidu a míru s víceméně stále stejnou cílovkou, takže je ostatní žánry v posledních deseti patnácti letech výrazně přerostly - pokud jde o popularitu, prodeje i oblibu u mainstreamu. I když se ale adventurám nedostává takové pozornosti jako třeba střílečkám, občas nějaká z nich vystrčí růžky, ať už je to Heavy Rain, adventury na Kickstarteru nebo aktuální epizodická série The Walking Dead. Jedna z výrazných postav žánru, Ron Gilbert, přitom právě The Walking Dead považuje za důkaz, že pro adventury je tu větší publikum, než by mohl leckdo tušit.

Bleskovky

  • 21. 12. 2016 - Členové Xbox Live Gold programu obdrží v lednu 2017 zdarma World of Van Helsing: Deathtrap (XOne), Killer Instinct Season 2 Ultra Edition (XOne), The Cave (XOne, X360) a Rayman Origins (XOne, X360).

  • 28. 4. 2016 - Na seznam zpětně kompatibilních X360 her nově přidán Comix Zone Arcade, Altered Beast Arcade, Ghostbusters: SoS, Double Dragon Neon a The Cave.

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Datum recenze:
29. ledna 2013
Recenze