That Dragon, Cancer

That Dragon, Cancer

Články

Fight Club #270 HD: Šlehačková výzva

Tento týden bez Pavla Dobrovského, ale za to s Petrem Poláčkem, Martinem Bachem, Adamem Homolou a Alešem Smutným, jsme se už po 270. sešli v naší klubovně u natáčení podcastu Fight Club. Uplynulých sedm dní nepřineslo žádné hlavní téma, které by přehlušilo ty ostatní, ale témat k debatě bylo přesto více než dost. 

Fight Club #266 HD: Back to the Microsoft

Přestože pozornost veřejnosti se v současné době upírá zejména na systémy virtuální reality Oculus Rift a HTC Vive, na pozadí stále probíhá vývoj augmentované reality HoloLens od Microsoftu. Na verzi určenou pro širší veřejnost si určitě ještě nějaký ten měsíc počkáme, ale už na konci března odejde první várce zájemců vývojářská verze, za kterou chce Microsoft 3000 dolarů. Pavel se pokusil shrnout, kam se projekt posunul od doby, kdy jsme se o něm loni v létě bavili naposledy. A s čím přispěli do debaty další dva účinkující, tedy Petr s Adamem?

Právě vychází That Dragon, Cancer, poetická adventura o smrti v rodině

That Dragon, Cancer představuje poetický příběh rodiny, jejíhož nejmladšího člena postihla zhoubná nemoc. Dvojice vývojářů vytvořila autobiografický příběh, ve kterém se rozhodli převyprávět to, co zažili se svým vlastním synem – Joelu Greenovi byla v roce diagnostikována rakovina a v pěti letech této nemoci podlehl. Stalo se tak ještě před dokončením této hry, která o jeho dlouhém boji i o emocionálním vypětí rodiny vypráví. That Dragon, Cancer vychází právě dnes.

Poetická hra o boji s rakovinou That Dragon, Cancer přešla na Kickstarter

Čas se dojmout. O vývoji That Dragon, Cancer (kickstarteřové stránky) jste mohli slyšet už před časem jako o emocemi nabité adventuře/artové hře, jejímž vývojem se Ryan a Amy Green vyrovnávají s terminálním stádiem rakoviny svého syna Joela. Částečně autobiograficky laděný titul byl oznámen v roce 2013, letos v březnu pak Joel po čtyřech letech boje s nemocí zemřel. Greenovi hru přesto, nebo spíše právě proto, plánují dokončit v plném rozsahu. 
Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
78/100
Datum recenze:
28. února 2016
Recenze