zavřít

Překlad Grand Theft Auto IV s diakritikou

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Háčky a čárky byly oříškem, ale už se je podařilo zprovoznit, shrnuje článek o aktuálním stavu prací. + OBRÁZKY Z ČEŠTINY

Vinou vánočních svátků, nedostatku času, zabýváním se nezaplacenou doménou (odkud se lidem stahují automatické aktualizace), nešťastným načasováním se souběžným vypuštěním oficiálního patche (díkybohu upravoval jen texty v herním video-editoru, jinak s ním CZ funguje) a především zápolením s technickými problémy se příprava neoficiální češtiny pro Grand Theft Auto IV poněkud protáhla oproti prosincovým plánům. Odhadnutí času nezbytného pro tak velký a komplikovaný projekt zkrátka nebylo ideální, před čímž autoři češtin pro minulé díly GTA varovali hned v úvodu a jejich slova se bezezbytku naplnila.


Zákazníci Xzone coby sponzora sice už v češtině mohou hrát déle než měsíc, ale chyběla v ní mimojiné diakritika. Ta byla tuhým oříškem, protože nejprve nešly otevřít .WTD soubory a poté zase hra při spuštění padala. Nyní, po vleklých potížích a za asistence různých neoficiálních utilit, se ji podařilo zprovoznit. Autoři proto znovu předělali mapu fontů, aby všechny písmena velikostně seděla.

Na závěr zbývalo prověřit, zda fungují mise, a violá: "Taaaak, 0.2 má zelenou, vše otestováno, teď už zbývá všech 1,7 GB textu (toto není překlep, ale způsob fungování editoru) naimportovat do GXT a zkompilovat instalátor. Protože si GTA IV neumí hezky vyhladit písmena, na menších rozlišeních jsou nečitelné a otrhané, proto asi připravím ještě dodatečný patch na češtinu, který foty rozmaže a písmo bude čitelnější," doplnil překladatel. Současný vzhled můžete spatřit na okolních obrázcích:


Tuto novou verzi češtiny 0.2 by měli majitelé originálky GTA IV PC koupené na Xzone obdržet ještě tento týden. V instalátoru je má čekat jedno malé překvapení. Pořád to nebude finální ani kompletní lokalizace, i když do ní nově přibudou téměř kompletní menu, kabarety, jichž je osm, a také část textů z mobilu. "Osobně mě celkem překvapilo, kolik dialogů je ukryto jen v mobilních rozhovorech. Už jen když Niko volá Romanovi ohledně nějaké aktivity, jsou k tomu 3-4 různé rozhovory, takových aktivit je asi 9-10 a to jen u jednoho kontaktu (u přátel), kterých je ve hře asi 8," podotkl vedoucí překladu.


Aby všichni byli v obraze o průběhu prací na češtině, založili si její autoři tento blog, kde pravidelně informují o aktuálním stavu. Jeden z nich si také postěžoval nad navděčností většiny lidí v internetových diskusních fórech, ale to ostatně není žádná novinka. To nejdůležitější na závěr: čeština pro Grand Theft Auto IV PC bude v nejnovější dostupné verzi uvolněna ke stažení pro kohokoli, na internetu exkluzivně prostřednictvím webu TISCALI Games, začátkem února!

Závislost Grand Theft Auto IV na procesoru a grafice  [18.12.2008 18:18 - ts]
Přiblížení Grand Theft Auto IV Lost and Damned  [17.12.2008 10:10 - levis]
Debutový trailer z Grand Theft Auto IV Lost and Damned  [15.12.2008 07:07 - levis]
Stahujte patch pro Grand Theft Auto IV PC  [13.12.2008 12:12 - jd]
Co vše spraví v Grand Theft Auto IV patch?  [9.12.2008 21:21 - jd]
Porozumějte vhodnému nastavení Grand Theft Auto IV  [5.12.2008 23:23 - jd]
Jak úspěšně rozběhnout Grand Theft Auto IV PC?  [5.12.2008 19:19 - jd]
Srovnání detailů v Grand Theft Auto IV PC  [4.12.2008 21:21 - levis]
Informace o češtině pro Grand Theft Auto IV  [4.12.2008 12:12 - jd]
zdroj: vlastní

Kupte na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.