Kingdom Come na Steamu soutěží o titul nejlepší hry roku
zdroj: tisková zpráva

Kingdom Come na Steamu soutěží o titul nejlepší hry roku

19. 12. 2018 13:42 | Téma | autor: Václav Pecháček |

Takhle ke konci roku si snad úplně každý dělá své vlastní vyhlašování nejlepších her – brzo se dočkáme něčeho jako Best of Bethesda nebo Top Activision Games 2018. Steamu bych ale hlasování ještě prominul, má toho teď chudák docela hodně, když se na něj ze všech stran sypou drzí konkurenti. V The Steam Awards navíc můžete hlasovat vy, hráči, a taky byste měli, zvlášť když je v nominaci hned několik českých her.

Zítra odstartují tradiční steamovské zimní slevy a při té příležitosti se spustí i hlasování o tu nejlepší hru, kterou si v obchodě od Valve můžete pořídit. A jsou tu zajímavé kategorie s ještě zajímavějšími kandidáty, které si můžete vcelku prohlédnout přímo na Steamu.

O hru roku soupeří PUBG, Monster Hunter: World, Assassin’s Creed Odyssey, Hitman 2 a navíc ještě české RPG Kingdom Come: Deliverance, což je nemalý úspěch. Není to top pětka, kterou uvidíte ve většině výběrů, ale to je samozřejmě dáno i skutečností, že řada vynikajících her se letos na Steam vůbec nepodívala a skončila třeba jen na konzolích (Red Dead Redemption 2, God of War) a také tím, že nominace určovali uživatelé, nikoli porota.

V kategorii o nejlepší VR hru roku nepřekvapivě bojuje Beat Saber a poněkud zvláštní kategorie „Most Fun with a Machine“ je úplně nacpaná českými zástupci – z pěti nominovaných jsou hned tři hry tuzemské, Euro Truck Simulator 2, Factorio a Space Engineers.

Mezi další kategorie patří „Labour of Love“, tedy výběr hry dělané s největší láskou, kde bych jako favorita viděl Stardew Valley, No Man’s Sky nebo Path of Exile. Dále tu je nejlepší prostředí, které snad musí vyhrát Subnautica. Nejlepší alternativní historii bych zase z fleku předal novému Wolfensteinovi.

Ve všech těchto kategoriích a některých dalších, které jsem ani neměl čas zmínit, můžete hlasovat od zítřka až do 3. ledna, přičemž vítězové budou vyhlášeni začátkem února příštího roku. Odměnou za účast vám bude sada obchodovatelných kartiček. Tak tedy hodně štěstí všem nominovaným, a ať vyhraje ten nejlepší Jindra!

Nejnovější články