Subnautica

Subnautica

Články

Xbox v novém videu shrnuje výhody příští generace konzolí

Přehledné představení převratných novinek

Subnautica – jak se z malé hry na tablet stalo openworldové dobrodružství pro miliony hráčů

Čísla hovoří jasně: univerzálně „velmi pozitivní“ hodnocení na Steamu, 9/10 v recenzi na Games.cz, přes 4 miliony prodaných kopií na PC a konzolích. Subnautica je velmi úspěšná hra. Není to náhoda, nemůže za to žádný trend, propracovaná marketingová kampaň nebo masivní podpora Valve, Microsoftu či Sony. „Viníkem“ úspěchu hry jsou tvůrci z Unknown Worlds Entertainment, kteří od začátku věděli, co chtějí a nechtějí dělat.

Potápěči se brzo zchladí v early accessu Subnautica: Below Zero

Subnautica. Jedna z nejlepších her loňského roku, pokud tedy netrpíte panickou hrůzou z mimozemských žraloků a temných mořských hlubin. Však jsme ji taky se ctí usadili na třetí příčku při vyhlašování nejlepší akční adventury roku 2018. No a vývojáři teď chystají další podvodní nášup – něco mezi datadiskem a samostatnou hrou.

Best of 2018: Nejlepší akční adventura

Do škatulky akčních adventur může spadnout ledacos a ani letos jsme rozhodování neměli jednoduché. Zakladatel žánru nám to přeci jen trochu usnadnil, neboť letos nový Tomb Raider zase tak fantastický nebyl. Naopak se ale docela povedl Assassin’s Creed Odyssey a k zahození není ani řada dalších her, nicméně nakonec jsme ze všech kandidátů vybrali tři nejlepší kousky, které vyčnívají nad konkurencí .

Kingdom Come vydělalo víc než nová Lara aneb kryptické žebříčky Steamu

Konkrétní čísla prodaných kusů na Steamu stále ještě nezjistíte jinak než přes neoficiální služby typu SteamSpy, jehož tvůrce zároveň pracuje pro konkurenční Epic Store. I čerstvě uvolněné žebříčky za uplynulý rok 2018 nabízí zhruba stejně jasné informace jako váš horoskop. Nedozvíte se, kolik kdo vydělal ani za kolik kopií tolik peněz dostal. Některá porovnání jsou přesto vcelku zajímavá.

Bleskovky

  • 26. 3. 11:15 - Zůstaňte doma a hrajte zdarma hry pro PS4 a PS5

  • 15. 1. 2020 - Podmořské Subnauticy se pro změnu prodalo přes 5 milionů kusů. Dalších 4,5 milionu hráčů si ji pak stáhlo během březnové akce na Epicu.

  • 14. 8. 2019 - Tvůrci Subnauticy požadují od G2A 300 000 dolarů kvůli klíčům nakoupeným přes ukradené kreditní karty.

  • 12. 7. 2018 - Podmořská Subnautica vyjde na Xbox One i PS4. (+ video)

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
87/100
Datum recenze:
26. února 2018
Recenze