Jaké hry vyjdou v květnu?
zdroj: Capcom

Jaké hry vyjdou v květnu?

3. 5. 2021 17:30 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

První čtyři měsíce roku 2021 jsme si ustavičně stěžovali, že nic nevychází. S příchodem května se ale zdá, že odložená sezóna konečně startuje – tento měsíc si na své přijdou fanoušci sci-fi, RPG, hororu, ale třeba i nezávislých adventur s českou stopou.

7. 5. Resident Evil Village (PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series, Stadia)

Osmý díl hororové série se atmosférou vrací k oblíbené čtyřce, i upíří Lady Dimitrescu a její povedená rodina mají ale své kořeny v experimentech korporace Umbrella. Mimo mutantů bažících po lidských tekutinách se vrací i Ethan Winters, přičemž příběhově by osmička měla navázat na předchozí díl a rozuzlit Wintersův osud. Singleplayerovou Village měl původně doprovodit ještě multiplayerový spin-off Re:Verse, ten se ale nakonec opozdí a vyjde až v létě.  

zdroj: Capcom

7. 5. Papetura (PC)

Nezávislá adventura polského vývojáře Tomasze Ostafina vypráví o dvou postavičkách Papem a Turovi na výpravě do krásného, ručně vyrobeného papírového světa, kterému hrozí zničení. Papetura vznikala přes šest let, přičemž o hudební doprovod se postaral český skladatel Tomáš Dvořák aka Floex, který stojí i za soundtracky k některým hrám od Amanity.

zdroj: Archiv

10. 5. Hood: Outlaws & Legends (PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series)

Kooperativní akce od studia Sumo Newcastle sází na temnou atmosféru a PvPvE systém soubojů. Dva čtyřčlenné týmy se v nich budou snažit oloupit počítačem ovládaný cíl i sebe navzájem. Hood: Outlaws & Legends slibuje několik rozličných tříd hrdinů, prvky nadpřirozena i dlouhodobou podporu, přičemž během prvního roku bude část dodatečného obsahu pro všechny hráče zdarma.

zdroj: Focus Home Interactive

13. 5. Assassin’s Creed: Valhalla – Wrath of the Druids (PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series)

První z větších rozšíření pro Assassin’s Creed Valhalla se o pár dní opozdí, zpoždění ale není zas tak zásadní. Eivor se ve Wrath of the Druids vydá po stopách mýtického druidského kultu do irských lesů. Dodatek můžete zakoupit buď samostatně, nebo v rámci season passu, kam v létě dorazí ještě jedno rozšíření, kde se vydáte pro změnu do Paříže.

Assassin's Creed Valhalla: Wrath of the Druids zdroj: Ubisoft

14. 5. Mass Effect Legendary Edition (PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series)

Jedna z nejoblíbenějších sérií RPG se po letech dočká své modernizované verze. Sci-fi trilogie o veliteli (či velitelce) Shepardovi dozná nejen grafických vylepšení, hezčích modelů a textur. Na hratelnost se tedy bude sahat především v případě prvního dílu, který bude soubojovým systémem více připomínat ty pozdější. Dojde i na vymoženosti dnešních her, jako je kupříkladu foto mód. Sjednocený bude také editor postav.

zdroj: BioWare

14. 5. Subnautica: Below Zero (PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series)

Podvodní Subnautica strávila dva roky v předběžném přístupu, přičemž v polovině měsíce dorazí update, který ji posune na verzi 1.0. Pokračování prvního dílu z roku 2018 klade větší důraz na příběh a průzkum rozsáhlých oblastí, samozřejmě se v něm vrací také prvky boje o přežití a naplňování nejdůležitějších potřeb.

zdroj: Bandai Namco

19. 5. Elite Dangerous: Odyssey (PC, PS4, Xbox One)

Oblíbený vesmírný simulátor se po sedmi letech od vydání dočká zásadního rozšíření, které vás poprvé v historii hry nechá vystoupit na povrch planet. Vydat se tam můžete jen tak na procházku a průzkum, ale i kvůli plnění konkrétních misí v náhodně generovaných základnách.

zdroj: Frontier Developments

21. 5. Knockout City (PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series, Switch)

Milovali jste v hodinách tělocviku na základní škole vybíjenou a teď vám strašně chybí? Knockout City od Electronic Arts je odpovědí na vaši nostalgii. Házejte, chytejte, přihrávejte, uhýbejte a staňte se s přáteli v multiplayeru tím nejlepším týmem v jedné z nejbrutálnějších míčových her – alespoň v její virtuální verzi.

zdroj: Electronic Arts

25. 5. Biomutant (PC, PS4, Xbox One)

Nejen Patrik Biomutanta vyhlíží už několik let. Po hromadě odkladů konečně vyjde na konci května. Akční adventura s RPG prvky v otevřeném postapokalyptickém světě láká na soubojový styl inspirovaný kung-fu a na zmutovaná zvířátka v netradičních dopravních prostředcích. Navzdory časnému oznámení nevíme moc detailů o Biomutantově příběhu, takže alespoň i po těch letech budete moct být něčím překvapení.

zdroj: THQ Nordic

Další hry, které vyjdou tento měsíc

6. 5. Demeo (PC)

6. 5. Farm Manager 2021 (PC)

13. 5. Hundred Days – Winemaking Simulator (PC)

18. 5. Days Gone (PC)

19. 5. Sunless Skies (PS4, Xbox One, Switch)

20. 5. Just Die Already (PC, PS4, Xbox One, Switch)

21. 5. Rust (PS4, Xbox One)

25. 5. Erica (PC)

25. 5. Shin Megami Tensei III: Nocturne HD Remaster (PC, PS4, Switch)

25. 5. Strangeland (PC)

25. 5. Maneater (Switch)

27. 5. Warhammer Age of Sigmar: Storm Ground (PC, PS4, Xbox One, Switch)

28. 5. World’s End Club (Switch)

Nejnovější články