Jak hodnotí ve světě – Red Dead Redemption 2 na PC
zdroj: Vlastní foto autora

Jak hodnotí ve světě – Red Dead Redemption 2 na PC

8. 11. 2019 12:30 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

Zatímco kvality Red Dead Redemption 2 z herního hlediska jsou neoddiskutovatelné, technické zpracování PC verze to na internetu od uživatelů schytává. Část si stěžuje na nemožnost spouštět hru kvůli launcheru Rockstaru, někteří kritizují časté padání hry, jiní zase špatnou optimalizaci PC verze. Je otázka, nakolik jsou to výtky oprávněné a nakolik jsou pouze způsobeny tím, že uživatelé nesplňují hardwarové nároky hry.

Na druhou stranu, oficiální požadavky PC verze příliš neodpovídají realitě. Doporučené grafické karty GeForce GTX 1060 6 GB nebo RX 480 8 GB jsou spíše minimem, jak si Jirka už ověřil během testování. Jím testovaná RX 590 8 GB nedosáhla ve Full HD obvyklých 60 FPS ani při nastavení High–Medium. Na Ultra paběrkovala kolem průměrných 30 FPS. Rockstar úrovní „doporučených požadavků“ asi opravdu myslel konzolových 30 snímků za sekundu.

Lepší obrázek si ale uděláte v rámci kompletního testu výkonu, který na Games.cz vyjde už brzy. Zatím se podívejte, co si o PC portu myslí zahraniční redakce.

PCGamesN – 10/10

„PC je nejlepší místo, kde si můžete zahrát nejlepší hru loňského roku. Je masivní, ale nevytrhuje ze soustředění, je epická na všech úrovních a kombinuje rockstarský smysl pro detail s překvapivým množstvím citu.“

Destructoid – 9,5/10

„Tahle hra přímo žebrá o fotomód (asi víc než kterákoliv jiná za uplynulý rok).“

Daily Star – 4/5

„Ve světě, kde vývojáři designují hry na konzole a pak se snaží je jenom hodit na PC, si Rockstar dal tu práci s vytvořením portu, který funguje jak po umělecké stránce, tak i po té hratelnostní. Jen si dejte pozor, aby vaše PC splňovalo nároky.“

GameStar – 92/100

„Bezpodmínečné doporučení pro počítačové kovboje kvůli velkolepé inscenaci, neuvěřitelným detailům a příběhu Arthura Morgana.“

Ars Technica – bez číselného hodnocení

„Dobrou zprávou je, že PC port RDR2 funguje jako pěkná, nastaveními našlapaná alternativa k loňské konzolové verzi. Nejočividnějším upgradem je odemčený počet snímků za sekundu. Po snížení úrovně nastavení jsem byl schopný ho dostat až na 120 FPS a více, ale při náhodných výkyvech (obvykle vyvolaných střihem v cutscénách) jsem byl rád, že má můj monitor proměnlivou obnovovací frekvenci. Špatnou zprávou je, že obličejové i jiné animace RDR2 nikdy nebyly zamýšlené pro tak vysoký počet FPS.“

Polygon – bez číselného hodnocení

„Momentálně se to kvůli padání prostě nedá hrát.“

Rock, Paper, Shotgun – bez číselného hodnocení, doporučení Bestest Bests

„Většinou hodná, občas zlá, nikdy ošklivá. Předvoj příběhu, který se na PC nikdy nedostal, mě přinutil žárlit na ty, kteří ho takto hrají poprvé. Ale i já, který už v tomhle světě strávil hodně času, si tenhle výlet moc rád dopřeju znova. Ohromující technický úspěch; rozkošná střílečka; nejvěrnější simulátor hlíny mimo opravdickou hlínu; skvělá reklama na léčivou sílou broskví. Je jedno, jak k Red Dead Redemption 2 přistoupíte, něčím vás vždycky ohromí. A na PC vás ohromí vůbec nejvíc.“

zdroj: Rockstar Games

Nejnovější články