zavřít

Film podle Deus Ex: Human Revolution má režiséra

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Téma autor: Adam Homola Komentáře: 0

Že by se začalo blýskat na lepší herně-filmové časy? Možná to tak začíná vypadat. Z prvních nesmělých pokusů v osmdesátých a devadesátých letech vynikl snad jen první Mortal Kombat. Ten byl dobrým béčkem pro určitou cílovou skupinu. Pak přišla druhá vlna, na které připlul nezastavitelný německý kapitán Boll. Mimo Bollovu produkci občas vystrčilo růžky něco, co nebylo vůbec špatné - Max Payne, Prince of Persia, Resident Evil, Silent Hill - ale taky to nebylo nic na Oskary. Teď to vypadá na třetí vlnu, kterou načnou tuze zajímavé projekty. Mezi nimi by měl být i film na motivy Deus Ex: Human Revolution, který má nově režiséra. Tím je Scott Derrickson, který natočil letošní horor Sinister.

Sinister jsem zatím neviděl, ale na IMDB má průměrné hodnocení uživatelů 7,1 z 10, na CSFD pak 79 ze 100. Kromě očividně povedeného Sinisteru má coby režisér na svědomí ještě třeba The Day the Earth Stood Still, nebo The Exorcism of Emily Rose. Derrickson se bude podílet i na scénáři Deus Ex filmu, společně s C. Robertem Cargillem, se kterým napsali Sinister. Kromě Sinisteru se už Cargill jako scénárista na žádných filmech nepodílel.

Produkovat bude Roy Lee, který se na producentských postech podílel na filmech The Ring, The Departed, How to train your Dragon, The Grudge a spoustě dalších. Pomůže mu Adrian Askarieh, který produkoval neslaného nemastného Hitmana. Jako producent je podepsaný i pod připravovaným (?) filmem Kane & Lynch, kolem kterého se motal Bruce Willis a Jamie Foxx, ale poslední dobou je kolem projektu podezřelé ticho. Celé by to pak měla mít na starosti společnost CBS Films, jak jsme psali dříve.

Samotný film by neměl vycházet z prvních dvou dílů, ale z nejnovějšího Human Revolution, kde byl v hlavní roli Adam Jensen. Ten bude i hlavním hrdinou filmu. “Deus Ex je fenomenální kyberpunková hra, která má duši a není hloupá. Deus Ex je chytrý a odvážný, protože kombinuje úžasnou akci a napětí se zásadními filozofickými myšlenkami. Z toho bude pořádný film. Už se s Cargillem nemůžeme dočkat, až to všechno převedeme na filmové plátno,” řekl nadšeně Derrickson, jak reportuje Deadline.

Podle Deadline by to neměly být jen prázdné marketingové řeči. Derrickson a Cargill si prý před jednáním o filmu ke hře sedli a než smlouvu podepsali, celou ji dohráli. To je dobré znamení. Zatím jsou práce na filmu na samém počátku, takže je ještě brzy odhadovat možné herce. Jensena ve hře dabuje Elias Toufexis a postava je vizuálně jakýmsi křížencem Toufexise a Jonathana Jacques Belletêteho, hlavního art directora hry. Co se herců týče, tak mě teď z hlavy napadl třeba Bradley Cooper (The A-Team, The Hangover, Limitless...), který by byl po troše maskování celý Jensen. Cooper umí akci, mluví francouzsky a hlavní role v nějakém ambiciozním akčňáku by mu neuškodila. Kdo napadá na roli Jensena vás?

Po relativně nedávných oznámeních o filmech na motivy Need for Speed, Assassin’s Creed (s Fassbenderem) a Splinter Cell (Hardy) tu teď máme další projekt, který by nemusel dopadnout vůbec špatně. Třetí herně-filmová vlna by se mohla podařit a konečně pořádně nakopnout filmy podle her do áčkové ligy. Ve vzduchu navíc pořád visí další otevřené projekty, kolem kterých je už delší dobu ticho: World of WarCraft, Bioshock, Mass Effect a další. Který z nich to nakonec dotáhne na plátna kin nejdříve?

Tagy: film stealth akční sci-fi kyberpunk

Zdroje: IMDB,Deadline

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.