Datum vydání Gran Turismo 5 opět posunuto
zdroj: Archiv

Datum vydání Gran Turismo 5 opět posunuto

13. 10. 2010 18:06 | Téma | autor: Aleš Smutný |

Tato zpráva je vzhledem k historii čekání na páté Gran Turismo už poněkud bizarní a proto...

Zvětšit zdroj: Archiv Tato zpráva je vzhledem k historii čekání na páté Gran Turismo už poněkud bizarní a proto vás ujišťujeme, že se nejedná o špatně načasový Apríl. Hra měla vyjít 3. listopadu, ale z tohoto data opět sešlo. Na oficiálním PS blogu (US varianta) tuto neblahou a svým způsobem absurdní zprávu uvedl producent Taku Imasaki.

„Velice se omlouváme všem fanouškům GT za zpoždění, ale tvůrce hry, Kazunori Jamauči a tým Polyphony Digital si chtějí být jisti tím, že vytvoří perfektní závodní zážitek a my jsme si jisti, že výsledek předčí veškerá očekávání. Další informace budeme mít v nejbližší budoucnosti, ale hra určitě vyjde ještě před koncem roku.“ Upřímně, věří Imasakimu někdo tuto jistotu? Ze zpožďování GT5 se začíná stávat jakýsi herní folklór.

Pro jistotu je třeba uvést, že posunutí termínu vydání se netýká pouze US teritoria a Japonska, ale i Evropy. Na Twitteru evropské Playstation divize se totiž zakrátko objevila hláška: "Ano, s politováním musíme potvrdit, že v Evropě došlo k posunu vydání GT5 také, Očekáváme, že nové datum oznámíme ještě před koncem měsíce (října)."

Teď zase musíme přemýšlet nad tím, co přivedlo vývojáře k tomu, že posunuli vydání hry tak kráátce před oznámeným launchem. Co se na hře může tak závažného dodělávat či opravovat v tak kritickou dobu před uvedením na trh? Jedním si můžeme být jisti. To, že Gran Turismo 5 vyjde, budeme mít asi potvrzené až ve chvíli, kdy nám bude na stole stát krabice. Do kalendáře si tedy napišme konec roku 2010, ale s pořádným otazníkem.

Nejnovější články