zavřít

Best of 2017: nejlepší DLC / datadisk

PlayStation 4 Windows Wii U Xbox One PS4 Pro Switch

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Rozšiřování her po vydání bylo letos u níže vybraných kousků skoro stejně důležité, jako vydání samotných her. V každém z případů jde o zásadní, důležitý, a nejen obsahově nabitý přídavek, který je pro majitele původních her povinností, zatímco ostatní náhodné kolemjdoucí může ke hře přilákat. Právě díky těmto rozšířením jsme se do dříve vydaných her s chutí vrátili a navzdory náloži nových her v nich strávili až nepěkné množství času.

XCOM 2: War of the Chosen

XCOM 2 jsme měli za takřka perfektní hru. Pár drobných výtek sem, pár tam, ale obecně vzato jsme byli ze hry nadšení. O to víc nám DLC War of the Chosen otevřelo oči. Opravdu košatý přídavek původní hru významně rozšiřuje, vylepšuje snad každou její část a do toho se ještě nebojí přihodit několik inovací. Kočkování se s Vyvolenými je skvělou novinkou, pořádnou výzvou a zároveň dobře zpracovanou odlehčenou verzí systému Nemesis ze Shadow of Mordor/War, která hru posouvá ještě o úroveň výš.

XCOM 2: War of the Chosen

Dark Souls III: The Ringed City

The Ringed City je fanouškům série Dark Souls šitý přímo na míru. Z původní hry si vycucá to nejlepší, a ještě navrch chytře přidá něco nového. Takový mix mohou hráči původního Dark Souls III odmítnout jen těžko a dokážeme si představit, že právě díky špičkovému designu, výborné atmosféře a parádní hratelnosti může The Ringed City k Dark Souls přilákat i hráče, které původní hra minula.

Dark Souls III: The Ringed City

The Legend of Zelda: Breath of the Wild - The Champion’s Ballad

Stejně jako se s vámi nemaže původní hra, nedaruje vám nic ani její rozšíření The Champion’s Ballad. K novému obsahu se jen tak nedostanete, ale když už si k němu tu cestu probojujete, čeká vás sladká odměna. A to jak v podobě užitečných i zábavných nových předmětů, tak především nového kousku příběhu, šikovně nafukujícího už tak zajímavý kontext původní hry. Zelda žádné DLC vlastně nepotřebuje, ale The Champion’s Ballad nás svými promyšlenými kvalitami dokázal přesvědčit o tom, že si na tomhle seznamu své místo bez diskuze zaslouží.

Switch_ZeldaBotW_DLC-Pack2_TGAs2017_SCRN14_bmp_jpgcopy

Horizon Zero Dawn - The Frozen Wilds

Datadisky bývají zpravidla už ze své podstaty „více téhož“, což je v případě výborného Horizon Zero Dawn jedině dobře. Rozšíření The Frozen Wilds pošle Aloy na mrazivý sever, kde se musíte potýkat s novým kmenem, novými nepřáteli a pasážemi, které se ani v celkové herní době čítající desítky hodin neztratí. The Frozen Wilds je chytře namíchané „best of Horizon“, namačkané na plochu zhruba 12 hodin. Jde o typický příklad rozšíření, které nevíte, že chcete. Jakmile mu ale dáte šanci, chytne a nepustí.

Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds

Titan Quest: Ragnarok

Když ze sebe otřepete překvapení z toho, že pro hru z roku 2006 vyšel v roce 2017 datadisk, vytáhne na vás Ragnarok své kvality. Nejen že šikovně rozšiřuje původní povedenou hru, neztratí se ani po grafické stránce, a i když není dokonalý, jde podle nás o jeden z nejlepších letošních přídavků a o povinnost pro každého fanouška původní hry.

Titan Quest: Ragnarök

A nejlepším DLC/datadiskem za rok 2017 se podle redakce Games.cz stává:

bestofdlc

War of the Chosen by si své místo na seznamu nejlepších DLC/datadisků zasloužil i kdyby byl poloviční. Vývojáři v něm totiž vylepšují úplně všechno nesmírně mazaným způsobem, kdy všechny novinky, inovace a detaily působí skoro jako další velký díl. Přesto nezapomínají na skvělé základy původního XCOM 2, jejichž potenciál šponují na maximum. Navrch přihazují ještě svoji vlastní verzi systému Nemesis, který do zdejšího světa skvěle sedí a funguje na výbornou. War of the Chosen je ukázkovým příklad toho, jak by se měla dělat velká DLC.

Tagy: strategie stealth akční sci-fi fantasy RPG adventura dlc taktická logická datadisk vikingové otevřený svět Ragnarog bestof2017

Zdroje: Vlastní

Kupte na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.