Stonekeep

Stonekeep

Články

Retro GamesPlay - hrajeme legendární dungeon Stonekeep

Krokovací dungeony mají svá největší léta slávy za sebou, ale to vůbec nevadí, od toho tu máme Retro GamesPlay, abychom si připomněli tyhle staré dobré časy, kdy všechno bylo lepší, tráva byla zelenější, kostlivci strašidelnější, dungeony dungeonovatější a hrál se Stonekeep. Nebo Dungeon Master, pokud jste byli elitáři.

Do studia Obsidian nastupuje Leonard Boyarsky - hlavní grafik či scénárista Stonekeep a Fallout her

Studio Obsidian Entertainment se může pochlubit pořádným úlovkem. Z Blizzardu sem totiž přechází matador herního vývoje Leonard Boyarsky, který se výrazně podepsal pod řadu her definujících RPG žánr. Boyarsky před Blizzardem pracoval v Interplayi a Troika Games a nyní přichází do týmu, který sází právě na na návrat k izometrickým RPG.

Interplay obcuje s bankrotem, Fallout Online v ohrožení?

Asi jen málokdo věří, že se Interplayi někdy podaří spustit Fallout Online (Project V13) a poslední zprávy z tábora jmenované firmy na tom nic nezmění, naopak. Dva měsíce staré oficiální papíry prozradily, že na konci roku 2010 leželo na dně pokladny pouhých 3000 dolarů, zatímco provozní ztráta, kterou se podařilo „nastřádat“ za posledních pár let se vyšplhala přes 2.8 milionů dolarů.