State of Mind

State of Mind

Články

Nové hry, které vyjdou v tomto týdnu

Čeká nás hřbitovní týden. Hroby se naplní zástupci Aliance i Hordy, spočinou v nich neopatrní agenti KGB i FBI, a všechny je tam pohřbí pan hrobník, co si odskočil ze Stardew Valley. Jenže mrtví pod zemí nezůstanou. Nejdřív obživne oblíbený starý bard, pak hromada zombíků, co chtějí sežrat Clementine... Možná, že jedinou možností bude nahrát svoje vědomí do počítače a zapomenout na tělesné strasti.

V kyperpunkové adventuře State of Mind žijete ve dvou realitách

S bídnou vidinou budoucnosti se ve světě her asi roztrhl nějaký pytel. Na Cyberpunk 2077 si sice ještě nějaký čas počkáme, ale diskuze o něm ne a ne vychladnout. Cageovo povedené dílo Detroit: Become Human sice už trochu chladne, ale jeho kyberpunk vypadá opravdu parádně. Brzy svou trošku do mlýna přidá i Daedalic Entertainment se zase trochu jinou budoucností v adventuře State of Mind.

Kyberpunková adventura State of Mind nahlíží do bídné budoucnosti

Ono, který kyberpunk to s lidskou rasou vidí růžově, že? Budoucnost je v tomto stylu vykreslovaná podle ložených měřítek – obrovská propast mezi chudými a bohatými, celkové znečištění planety, androidi ve veřejném sektoru a technologie, které o nás vědí víc, než my samotní. Na to vše si stěžuje hlavní hrdina adventury State of Mind.

Příští týden se na vás ženou sekty, peklo a kyberpunk

Tento týden se vydáme lovit kult zfanatizovaných pánbíčkářů v Montaně, zajezdíme si na motorkách, buginách i čtyřkolkách, zúčastníme se epických bitev v unikátní kombinaci strategie a karetní hry, podíváme se na kyberpunkovou vizi budoucnosti a nakonec se podíváme do útrob samotného pekla. Sestřih toho nejdůležitějšího, co tento týden vychází, pro vás jako obvykle připravil Honza Vondrášek.Aktualizace: Omlouváme se, bohužel video vzniklo těsně před oznámením o odkladu Agony a vývojáři ani neposlali tiskovou zprávu obvyklými cestami. Takže na peklo si ještě nějaký čas počkáme.

Adventura State of Mind se zamýšlí nad budoucností lidstva

Daedalic Entertainment před dvěma lety oznámili, že podepsali smlouvu s německým nezávislým vývojářem Martinem Ganteföhrem, který má za sebou řadu her s tématikou dystopie a snaží se hodně pracovat s vypravěčskou strukturou. Teď konečně německý vydavatel představil hru, na níž Ganteföhr pracoval a je jasné, že jeho rukopis se zde neztratí. State of Mind je příběh z Berlína roku 2048 . Společnost se kvůli různým vlivům začíná rozpadat zevnitř a váš hrdina je postaven do kritické pozice, kdy se nachází mezi dvěma světy a řeší, co vlastně lidstvo čeká a zda má člověk budoucnost.

Bleskovky

  • 14. 10. 2020 - Game Pass brzy rozšíří definitivní edice Age of Empires III a další hry

  • 17. 1. 2017 - Dalšími oznámenými tituly pro Nintendo Switch jsou např. No More Heroes 3 (oznámení). Wonder Boy: The Gragon's Trap (oznámení), State of Mind (oznámení) či některé tituly z platformy Neo Geo. Neoficiálně se pak mluví o Pikmin World a novém Metroid titulu.

Hodnocení Metacritic:
69/100