StarCraft II: Legacy of the Void
Věková dostupnost

StarCraft II: Legacy of the Void

Články

Zmrtvýchvstání StarCraftu – krále strategií

Málokterá hra byla ještě za svého života tolikrát označována za mrtvou jako StarCraft II. A ačkoliv se nabízí namítnutí, že katastrofické vize přehnaně dramatických fanoušků obvykle nedocházejí naplnění, SC2 měl jednu chvíli opravdu namále. Blizzard se nicméně chytil za nos a rok 2018 se pro jeho nejstarší esportovou značku stal jedním z nejlepších v historii.

Po devíti letech od oznámení se do „placených modů“ pouští i Blizzard

Můžeme tomu říkat placené mody, ale nebudeme přesní. Jako univerzálně pochopitelná zkratka nám ovšem placené mody poslouží asi lépe než volitelné, uživateli vytvořené mapy. StarCraft II si totiž oficiální cestou nenamodujete, ani kdybyste se na hlavu stavěli, ale vlastní mapy, ty si do něj vytvořit můžete. A právě o nich, respektive o jejich prvních placených vlaštovkách, bude dnes řeč.

To nejlepší z Games.cz - Blizzard s kupou zpráv a na druhé straně propouštění

Poslední týden byl plný zajímavých kontrastů. V některých studiích se propouštělo, jiná se zase zavírala a do toho jsme byli svědky řady oznámení z právě proběhnuvšího BlizzConu. Dokonce i svědky na vlastní oči, protože jsme měli na komunitní akci Blizzardu v Los Angeles Adama. Ten všechno viděl, skoro všechno si tam taky zahrál a poreferoval o tom jak v podcastu, tak v nadcházejícím čísle Levelu. Jak se ale můžete přesvědčit níže, nebyl uplynulý týden nebyl ani zdaleka jen o Blizzardu.

StarCraft II: Wings of Liberty bude brzy free-to-play

Blizzard je zodpovědný rodič. Pečlivě se stará o své děti, i když jsou z nich na poměry počítačových her už pořádně odrostlí dospěláci. Na BlizzConu oznámil další datadisk k World of WarCraft, no a dočkají se i ti, kdo místo války radši vyrábějí hvězdy. StarCraft II: Wings of Liberty bude od 14. listopadu pro všechny hráče zcela zdarma. A aby nepřišli zkrátka ani ti, kdo už úvodní příběhovou kampaň vlastní, můžou si až do 8. prosince vyzvednout zdarma tu druhou jménem Heart of the Swarm.

Blizzard nabízí War Chest se skiny do StarCraft II. Část výdělku půjde na rozšíření odměny v turnaji na BlizzConu

Tady se zase někdo inspiroval u konkurence. Zatímco Valve si svůj turnaj v Dota 2 The International dokáže s pomocí peněženek hráčů nafukovat už několik let, Blizzard to napadlo teprve letos. Zatímco Valve láme s Battle Passem každý rok (i letos) rekordy, tvůrci StarCraftu II přistoupili k celé věci jinak. Po svém, netradičně a způsobem, kterým dvacet milionů dolarů asi nevyberou.

StarCraft II nabídne podporu e-sportu skrze War Chest a rozšíří kooperativní režim

StarCraft II, jedna z asi nejméně aktivních her Blizzardu, měla na letošním BlizzConu několik panelů a vedle tradičního povídání o patchi a balancu jednotek došlo také na oznámení několika novinek. Tou největší a nejméně očekávanou je bez pochyby War Chest. Místní ekvivalent Loot Boxu z Overwatche, jen s trochu jinou mechanikou.

Bleskovky

  • 24. 4. 2015 - Blizzard s sebou na letošní GamesCom přiveze doposud největší sbírku her - Heroes of the Storm, Hearthstone: Heroes of Warcraft, StarCraft II: Legacy of the Void, Overwatch a World of Warcraft: Warlords of Draenor.

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
88/100
Datum recenze:
22. listopadu 2015
Recenze