Slender: The Arrival

Slender: The Arrival

Články

Hororový vývar Slender: The Arrival vychází na Xbox One a PlayStation 4

Komerční zpracování původně freewarového fenoménu Slender vyšlo předloni na PC/PS3, ale tvůrci z Blue Isle Studios měli pocit, že bublina bezobsažných lekaček ještě nesplaskla, připravili nex-gen verze Slender: The Arrival i pro PS4 a Xbox One. Verze pro obě dvě konzole už jsou k mání na PSN a Xbox Live s dočasnou slevou 30 % z obvyklé ceny 10 babek, kdybyste si chtěli vyzkoušet, jestli na vás šest let stará slenderománie ještě pořád působí, nebo už vyvanula.

Vylepšený horor Slender: The Arrival vás vyděsí i na konzolích

Hororových her, ve kterých nekosíte zombíky jako na běžícím pásu, není nikdy dost a Slender na PC patřil mezi ty originálnější. Za chvíli to budou už dva roky, kdy Slender: The Arrival vyšla, a i když hra měla své chyby (viz recenzi), minimálně ze začátku vás vyděsit dokáže. Pokud ale PC hraní moc neholdujete a máte jednu ze dvou nových konzolí, budete se moct nechat vyděsit i na nich. Dva roky po svém vydání se Slender podívá i na PlayStation 4 a Xbox One.

Tvůrce Slendera představil pokračování - hezčí a s příběhem

Lo-Fi hororovce Slender: The Eight Pages se podařilo z hlav internetových závisláků vytlačit všechny variace otravného memu s duhovou číčou a namísto nich tam zdarma dostupná „hra“ zasadila touhu po prvoplánovém děsu. Do uvozovek dávám slovo hra schválně, protože tradičních herních mechanik Slender vlastně příliš neobsahoval a patří spíše do sektoru zážitkového softwaru po boku Dear Esther. Lavina zájmu vývojářů i hráčů se však rozjela, aktuálně se tvoří třeba Slender mod pod Source enginem (zvaný nově Faceless) s hezčí grafikou a kooperací, a jsou tu také pokusy jako Hide nebo SCP Containment Breach. Pravý fanouš Slendera by se však měl zajímat hlavně projekt Slender: The Arrival, z něhož pochází okolo se povalující obrázky.

Bleskovky

  • 15. 9. 2017 - Na seznam zpětně kompatibilních X360 her pro Xbox One přibyly tituly Saints Row: The Third, Slender: The Arrival, Super Contra, Undertow a Monopoly Deal.

Hodnocení
GAMES.cz
5/10
Hodnocení Metacritic:
65/100
Hodnocení čtenářů:
60/100
Datum recenze:
6. května 2013
Recenze