Slay the Spire

Slay the Spire

Články

Podzimní slevy na Steamu jsou tady. Chraňte svoje peněženky

Česká i zahraniční produkce za hubičku

Dojmy: Nová hrdinka ve Slay the Spire je nebezpečná sama sobě (a ještě zajímavější než ostatní)

Brilantní karetka Slay the Spire příští čtvrtek oslaví své první výročí. 23. ledna 2019 oficiálně opustila předběžný přístup a okamžitě začala rozdávat neskutečnou radost milionům hráčů. Zároveň začala získávat jedno ocenění za druhým, od nás rovnou čtyři – 3. místo v kategorii nejlepší strategie, 3. místo mezi nejoriginálnějšími hrami, 2. místo v překvapení roku a 7. místo v celkové hře roku. Tvůrci se teď všem svým fanouškům odvděčují vydáním čtvrtého hrdiny a věřte, že je o co stát.

Best of 2019: Hra roku

Rok 2019 byl z hlediska her podivným obdobím. Celý průmysl už se připravuje na bombastický letošek a hned několik titulů se dočkalo odkladu, ať už ze strategických důvodů, nebo prostě proto, že vývojáři potřebovali víc času na dokončování. Díky tomu se letos podařilo vyšvihnout spoustě her, které by jinak zapadly v cunami AAA titulů. Tady je naše desítka nejlepších her za rok 2019. Zítra spustíme čtenářské hlasování a jsme zvědaví na výsledky, protože tenhle rok neměl jednoznačného favorita.

Samotářské radosti roku 2019

Všechno je online, všechno má multiplayer, bývá to zadarmo, ale prošpikované mikrotransakcemi. Taková už je moderní doba. Aby se člověk skoro bál, že staré dobré singleplayerové příběhové hry vymizí, protože většinou nevydělají tvůrcům tolik jako barevné repetitivní střílečky, ve kterých jde jen o to, honit se za skillem. Ale jakožto hráč, který nedá na singleplayer dopustit, mohu za sebe s radostí říct, že jsem si rok 2019 moc užil i navzdory multiplayerovým trendům.

Bleskovky

  • 29. 1. 10:32 - Slay the Spire konečně vyjde na telefonech s Androidem

  • 30. 6. 2020 - Modifikace Downfall pro Slay the Spire z vás udělá bosse bojujícího s hrdiny

  • 4. 6. 2020 - Slay the Spire vyjde tento měsíc na mobilech

  • 19. 2. 2020 - Nejnovější Humble Bundle je nabušený hrami s kartičkami a deskovkami, v nejvyšším balení naleznete brilantní Slay the Spire.

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
89/100
Datum recenze:
30. ledna 2019
Recenze