Slain: Back from Hell

Slain: Back from Hell

Články

Plošinovka Slain! se po zpackaném startu vrací s vylepšenou edicí

Akce Slain! působila originálně a zajímavě zřejmě jen do té doby, než vyšla. Vlažné přijetí ze strany kritiků (na serveru Metacritic má hra pouhých 40 % a ani v naši recenzi neuspěla) následovalo rovněž vlažné přijetí hráčské komunity a tato heavymetalová gotická plošinovka užuž mohla upadnout do zapomnění, kdyby se jí tvůrci na poslední chvíli nepokusili vlít do žil hektolitry čerstvé krve, a to formou opětovného vydání v rozšířené a údajně také po všech stránkách lepší edici, kterou samozřejmě dostanou všichni stávající majitelé zdarma.

Dark Souls III, Uncharted 4, Blade & Soul a další - přehled recenzí

Průměrná Quantum Break, výborná Grim Dawn, pěkná, ale tupá Adrift, očekávaně těžká Dark Souls III nebo graficky a příběhově skvělá Uncharted 4. Za poslední týdny vyšla celá řada her v celém kvalitativním spektru, což znamená, že jsme také recenzovali celou řadu her. Jak jsme je hodnotili, najdete v následujícím přehledu.

Smrt a metalová hudba na každém kroku - vychází 2D rubačka Slain!

Naposledy jsme v souvislosti se svéráznou variací na Castlevanii s názvem Slain! psali, že je natolik těžká, až ji autoři museli začít předělávat. Přesněji řečeno, v době psaní článku prý nikdo z testerů nebyl schopný hru dokončit. Jak se ale zdá, snížení obtížnosti proběhlo celkem rychle, čili se můžete už nyní pustit do rubání démonů a monster v této pěkně vypadající metalové rubačce, jejíž hlavní hrdina se jmenuje příznačně – Bathoryn. Proč příznačně, protože existuje legendární kapela Bathory atd. Ale od té jste určitě něco slyšeli...

Metalová řežba Slain! se zpozdí, protože ji nikdo nebyl schopný dohrát

O krvavé plošinovce Slain! jsme psali poprvé před rokem a půl – akční řežba o jejíž rozlišení a pixely by se jeden mohl pořezat nabídne příběh jedince stojícího proti obrovské přesile. Hrdina nese jméno Bathoryn a jeho výprava do gotického světa plného ponurých barev i monster a tvrdé metalové hudby se oproti původnímu plánu trochu zpozdí. Hra nevyjde tento měsíc, ale až 24. března.

Krvavá plošinovka Slain! vyjde díky úspěchu na Kickstarteru už v květnu

Že je třeba mít se na pozoru třeba před masožravými květinami, vás přesvědčí trailer na Slain!, zajímavou plošinovku, která se vyžívá v krvi, pixel artu a gotických motivech. Chybělo ovšem málo a se Slain! to nedopadlo dobře. Štědrá komunita hráčů však osud hry zachránila na Kickstarteru, když mezi sebou vybrala požadovaných 12 tisíc dolarů a možná i víc - do konce kampaně ještě pár dní zbývá. Dobýt všech sedm věží ovládaných temnými pány a osvobodit tím zotročenou zemi budete moci díky úspěchu na KS již průběhu tohoto května, kdy hra vyjde pro PS4, PS Vita, Xbox One, PC, Linux a Mac.

Krvavá puzzle akce Slain! atmosférou připomíná Castlevanii

Fantasy tematika ve hrách dnes hledá sebe sama a tuším, že variace na elfy a trpaslíky, jakkoliv říznuté cynismem a nihilismem, uvidíme na delší dobu naposledy v Dragon Age: Inquisition. Zástupce jiného, minimálně stejně starého fantasy subžánru, pak připomíná titul Slain! od Wolfbrew Games z druhé strany pomyslného vývojářského spektra.
Hodnocení
GAMES.cz
5/10
Hodnocení Metacritic:
74/100
Datum recenze:
10. dubna 2016
Recenze