Metalová řežba Slain! se zpozdí, protože ji nikdo nebyl schopný dohrát
zdroj: tisková zpráva

Metalová řežba Slain! se zpozdí, protože ji nikdo nebyl schopný dohrát

20. 1. 2016 17:23 | Novinky | autor: Honza Konfršt |

O krvavé plošinovce Slain! jsme psali poprvé před rokem a půl – akční řežba o jejíž rozlišení a pixely by se jeden mohl pořezat nabídne příběh jedince stojícího proti obrovské přesile. Hrdina nese jméno Bathoryn a jeho výprava do gotického světa plného ponurých barev i monster a tvrdé metalové hudby se oproti původnímu plánu trochu zpozdí. Hra nevyjde tento měsíc, ale až 24. března.

Jak tvůrci ve svém příspěvku na Steamu objasňují, důvodem je fakt, že je hra prostě momentálně příliš těžká. "Hra potřebuje ještě pár posledních úprav, protože momentálně žádný smrtelník ani smrtelnice nedokáže překonat drsný plošinovkový styl, pasti a monstra, jimž se postavíte." Fanouškům vývojáři alespoň jako drobnou kompenzaci nabízejí krví nasáklý wallpaper.

Samotný hlavní hrdina by sice mohl vzdáleně připomínat pixelartem postiženého Bílého vlka, Bathoryn je však v první řadě metalový řezník a diplomacie je mu cizí, od čehož se také odvíjí hratelnost této ryze akční plošinovky. Její svět nabídne tři odlišné lokace, sedm věží, každou s vlastním bossem a nakonec také trojici zbraní, z nichž každá platí proti jinému typu nepřátel a disponuje unikátními komby. Akční hratelnost pak autoři chtějí narušit logickými hádankami, jež natáhnou hratelnost až na 15 hodin.

Hru navíc doprovází metalový soundtrack, za níž stojí člen bývalé švýcarské metalové kapely Celtic Frost, Curt Victor Bryant. A pokud byste snad netušili, jak Slain! vypadá, podívejte se na postarší trailer představující nejenom všudypřítomné násilí, ale také četné hráčovy smrti.

zdroj: Archiv

Nejnovější články