Sky: Children of the Light

Sky: Children of the Light

Články

Gentlemanské dobrodružství Sky od tvůrců Journey je hra, kterou se vyplatí sledovat

Je až příliš snadné mávnout nad mobilním průmyslem rukou a představovat si App Store a Google Play jako rejdiště vykostěných free-to-play lakomců, kde se opravdová kvalita utopí v přívalové vlně nanicovatosti. Ale není vše tak černé. Zatímco nedávno ohlášený Apple Arcade by mohl pomoci vyrůst nadějným projektům, v britském magazínu Edge se poprvé podrobněji představilo Sky, chystaný titul od Thatgamecompany, tvůrců okouzlujícího Journey. A je to titul skutečně kurážný. Jde na to přes multiplayer, blízkost i k tomu nejposlednějšímu hráči a lidskou laskavost.

Duchovní nástupce Journey vás pošle s kamarády do oblak

Je „globální sociální dobrodružství“ nový žánr? Možná ano, možná ne – chytřejší budeme po vydání chystané hry Sky, u které se tvůrci s nějakým standardním označením nespokojili. Stačí se ale podívat na jejich historii a hned víme, odkud vítr vane. Sky má na svědomí thatgamecompany, a vy jste o Flower nebo Journey určitě slyšeli.

Tvůrci Journey a Flower představili svou další magickou hru: Sky

Jak Flower, tak Journey pro mne představují unikátní herní zážitky, i když každý jiným způsobem. Pojí je ale několik věcí. Důraz na hratelnost, která se plně obejde bez konfliktu a boje, skvělé audiovizuální zpracování a samozřejmě i tvůrce, studio thatgamecompany v čele Jenovou Chenem. Ti po letech vývoje představili svůj nový titul, který se jmenuje Sky a hned z prvních vteřin videa je jasné, že kráčí ve šlépějích svých předchůdců. Nebo spíše létá.

Bleskovky

  • 18. 5. 12:45 - Snová adventura Sky od tvůrců Journey vyjde i na počítače

  • 16. 4. 2021 - Sky: Children of Light od tvůrců Journey míří na Switch

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Datum recenze:
2. srpna 2019
Recenze