Runemaster

Runemaster

Články

Paradox zrušil dosavadní vývoj taktického RPG Runemaster

Taktické RPG silně založené na severské mytologii, s vlastní příměsí fantasy světa. Takový měl být ambiciózní Runemaster od vývojářů z Paradoxu. Bohužel, vedení firmy se rozhodlo vývoj hry zrušit, nebo lépe řečeno dočasně pozastavit. Vývojáři se v tomto případě naštěstí nepropouští, ale byli převeleni na jiné, nejmenované projekty Paradoxu. Provozní ředitelka firmy v oznámení tvrdí, že hra si prošla několika revizemi, ale ani jednou se nepodařilo vykročit na tu správnou cestu a tak je s vývojem prozatím konec.

Střílečky nebo simulátoru rybaření se od Paradoxu určitě nedočkáme

Paradox Interactive patří k firmám střední velikosti, o kterých si leckdo myslí, že vymřely. Pomyslný střední proud se pravda v posledních letech výrazně pročistil, ale Paradox stále přežívá a podle všeho se firmě docela dobře daří. Dokládá to i následující video, ve kterém hlavní tváře studia prezentují stručnou historií her od Paradoxu a nechybí ani zmínka o připravovaném RPG Runemaster.

Paradox oznamuje severské RPG Runemaster a strategii Hearts of Iron IV

Proč by se hry oznamovaly postupně, když je jde nadhazovat po dvou? To si asi řekli v Paradoxu a představili hned duo her. Tou první je už čtvrtý díl vynikající strategie Hearts of Iron. O mnoho více než oficiální stránky a teaser, kde řeční u dobových záběrů sir Winston Churchill svůj legendární proslov, se toho ale zatím o hře nedozvíme. Ale tak všichni asi tušíme, co od Hearts of Iron čekat IV...