Paradox zrušil dosavadní vývoj taktického RPG Runemaster
zdroj: tisková zpráva

Paradox zrušil dosavadní vývoj taktického RPG Runemaster

5. 12. 2014 10:30 | Preview | autor: Adam Homola |

Taktické RPG silně založené na severské mytologii, s vlastní příměsí fantasy světa. Takový měl být ambiciózní Runemaster od vývojářů z Paradoxu. Bohužel, vedení firmy se rozhodlo vývoj hry zrušit, nebo lépe řečeno dočasně pozastavit. Vývojáři se v tomto případě naštěstí nepropouští, ale byli převeleni na jiné, nejmenované projekty Paradoxu. Provozní ředitelka firmy v oznámení tvrdí, že hra si prošla několika revizemi, ale ani jednou se nepodařilo vykročit na tu správnou cestu a tak je s vývojem prozatím konec.

Důležité ale je, že hra tak úplně nekončí. Jakmile vývojáři dodělají své závazky na jiných hrách, je možné, že se znovu sejdou a pokusí se Runemastera rozjet z jiného úhlu. Ze zprávy na oficiálním webu to zní spíše tak, že si Paradox jednoduše ukousl příliš velké sousto a tvůrci nevěděli, jak se s něčím takovým poprat. Pro převážně strategickou firmu to mělo být navíc první RPG tohoto typu a je tedy možné, že jistou roli hrála i nezkušenost a nejistota při práci s novým žánrem.

"Runemaster pro nás byl úplně jiný typ hry a i když jsme nebyli schopní realizovat naši původní vizi, poučíme se z toho a posuneme se dál. Zkusíme také prověřit, jestli bychom nemohli použít ty nejlepší částy hry nějakým jiným způsobem. Naším cílem je, abychom umožnili všem talentovaným vývojářům kteří na hře pracovali zůstat v Paradoxu, kde by se mohli podílet na ostatních skvělých hrách, které teď máme ve vývoji," napsala na webu provozní ředitelka firmy Susana Meza Graham.

zdroj: Archiv

Paradox Interactive je známý především díky všem možným strategiím a na krku má třeba vydání i úspěšné Magicky. Nedávo se navíc firma docela rozjela, například smlouvou se Sony a plánem vydat své budoucí hry i na PlayStationu 4. Teď ale přišla menší brzda v podobě zrušení Runemastera. Nicméně naděje umírá poslední a tak je možné, že se severského RPG možná přeci jen někdy dočkáme, byť to bude už asi v podstatně jiné podobě.

Nejnovější články