RONIN
Věková dostupnost

RONIN

Články

Vychází Ronin - tahová plošinovka plná plížení

Plošinovky jsou vděčným žánrem pro nápadité kombinace a míchání žánrů. Nezávislý Ronin je toho jasným důkazem. Po pozvánce k vyzkoušení demoverze vám můžeme oznámit, že na světě je od včerejška i plná verze, již lze ještě na Steamu necelý týden pořídit se čtvrtinovou slevou. Nalákat k takovému kroku se pokouší vývojář Tomasz Wacławek (ano, jedná se o jednomužný projekt) i novým launch trailerem ukazující netradiční kombinaci žánrů v pohybu.

Sony se na E3 vytáhla s další várkou nezávislých her od Devolveru

Už minulá E3 byla minimálně ze strany Sony věnována z velké části nezávislým a vůbec menším hrám a letošní tisková konference nebyla výjimkou. Tentokrát se na pódium dostal sestřih několika kousků Tím prvním je Ronin, který sice vypadá jako nějaká zběsile rychlá 2D sekačka, ale to bychom byli daleko od pravdy. V podstatě půjde o tahovou "strategii", kdy neovládáte jednotky, ale přemýšlíte jak na tahy zabít všechny nepřátele.

Jak se hraje tahová plošinovka Ronin? Vyzkoušejte demo a uvidíte sami

Netradičně tahová plošinovka Ronin dorazila na Steam, kde si hráči mohou také vyzkoušet demoverzi, aby nekupovali zajíce v pytli. Plná verze vyjde během května, prozatím lze však tento projekt z klávesnice jediného člověka za zvýhodněnou cenu předobjednat. K dispozici je hráčům standardní i speciální edice, obsahující mimo základní hry také komiks a soundtrack. Pokud na demoverzi nemáte čas, můžete si zběžnou představu o hře udělat prostřednictvím traileru.

V tahové stealth akci Ronin máchá hrdinka katanou a mizí ve stínech

Tahové plošinovky nepatří mezi tradiční žánry, proto každý nový přírůstek stojí za pozornost. V případě Ronin ale nejde jenom o neobvyklý námět. Akční a přesto tahovou 2D plošinovku s ninjou v hlavní roli má totiž na svědomí jen jeden člověk - Tomasz Wacławek.

Bleskovky

  • 20. 4. 2016 - Nový Humble Bundle - Devolver Digital nabízí v základu (za vámi zvolenou cenu) tituly A Fistful of Gun, Ronin a Gods Will Be Watching.

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
70/100
Datum recenze:
24. července 2015
Recenze