Rock of Ages

Rock of Ages

Články

Indie hry za rok 2011, které nesmíte minout

Kdo v minulém roce sledoval nezávislou herní tvorbu, tomu musela nezávislá pětice v Best of 2011: Nejlepší indie (nezávislá) hra připadat jako pokus o vtip. Pochopitelně, že jsme vybírali z toho nejlepšího – zavděčit se tím všem je však nemožné. A tak jsem si řekl: „Zkusme to… zkusme se zavděčit všem, ať už jsou to nadšenci do nezávislých her nebo jen náhodní kolemjdoucí. Zrekapitulujme si celý rok 2011 a v článku vypíchněme všechny důležité indie tituly, které by naši čtenáři buď už měli znát, nebo by si je měli nově zahrát!" „Skvělej nápad, Marku,“ povídá Petr, „napíšeš to?“

Best of 2011: Překvapení a zklamání

Proč jsme všichni tak naštvaní na letošní zimu? Protože jsme od ní čekali sníh a zimu. Nebýt ale toho očekávání, tak vlastně nemáme důvod se čertit a možná bychom byli spokojeni s tím, co je. Na podobném principu to funguje ve všem, dokonce i ve hrách. Nebýt očekávání, které není vždy pouze otázkou marketingové propagace, ale zapojujeme se do toho třeba i my, herní pisálci a vy hráči svým zájmem o konkrétní titul, tak by celá řada her nemohla zklamat, ale ani překvapit a naopak. A protože je očekávání silně individuální pocit, je tedy i naše volba her, které nás překvapily a zklamaly, v prvé řadě vyjádřením toho, co jsme my v redakci čekali. Proto budeme rádi, když v diskusi pod článkem napíšete, jaké tituly vás zklamaly nebo překvapily a proč. Držte se, dvojitý článek začínáme jedinou negativní kategorií, kterou v rámci našich Best of... článků vyhlašujeme.

Rock of Ages si zahrává s definicí žánrů

Rock of Ages není žádný z dalších muzikálových projektů Michala Davida, vystavěný na ukradené kompozici známé písničky kapely Def Lepard, jak by se mohlo zdát. Dokonce to není ani stejnojmenný křesťanský hymnus z 18. století ani jednoduchá hra o bourání všeho v cestě velkou kamennou koulí, jak byste si mohli myslet po zhlédnutí videa pod textem. Ve skutečnosti je to „strategický“ titul, přičemž použití uvozovek naznačuje, že definici žánru naplňuje poněkud netradičním způsobem.

Nezávislý rozcestník – indie projekty zasluhující pozornost

Pozorný čtenář Games.cz si jistě povšiml, že ho tu čas od času šťouchne do oka nějaká ta zpráva z „nezávislého“ světa her. Ano, i já jsem toho názoru, že „nezávislý“ je dost vágní pojem pro tvůrce, kteří se pomocí „jednodušší“ formy a dobrých nápadů snaží kontrovat velkým firmám s AAA tituly. Naneštěstí je „indie“ natolik silnou nálepkou, na kterou se spousta lidí přilepí, stejně jako si ji leckterý tvůrce-vývojář na čelo rád nalepí. Zase to má tu výhodu, že když se o něčem řekne, že je to „indie“, tak znalým hráčům buď naskočí: „Nekecej! Další 2D plošinovka od Daisuke Amaji, tvůrce Cave Story?!“ anebo „Áha, takže tady mám hrát za kámen, co se furt jenom valí a boří hezky vypadající věci? A to je jako vono, jo?!“

Rock of Ages válcuje Katamari Damacy a Terry Gilliama

Konečně známe datum vydání očekávaného „katamari bez nabalování napříč historií a uměním“. Vývojáři z ACE Teamu na letošní E3 uvedli, že jejich Rock of Ages (Valit na věky; nebo se dá přeložit jako „Def Leppard přeřezávají křesťanský hymnus z 18. století“) dovalí 31. srpna 2011 na Xbox Live Arcade, PlayStation Network i PC. Konečná cena se sice ještě dohaduje, Atlus (který hru vydává) však hráče uklidňuje, že by rozhodně neměla být „napálená“; očekávejme tedy rozpětí od 10 do 15 dolarů (ca 167 až 250 korun).

Rock of Ages aneb s balvanem vpřed!

Prehistorická střílečka Zeno Clash si i v našich končinách získala početnou skupinku stoupenců a nejen ty by mohlo zajímat, že čilské vývojářské studio Ace Team už pracuje na svém příštím titulu, konkrétně akční strategii Rock of Ages. Tentokrát jde skutečně o neotřelý nápad: zhostíte se totiž role obrovského balvanu, který se jen tak kutálí nebo hopsá a přitom s poměrně slušnou autenticitou válcuje vše, co mu stojí v cestě.