Vylepšený Carmageddon s podtitulem Max Damage dnes vyšel na PS4 a Xbox One
zdroj: tisková zpráva

Vylepšený Carmageddon s podtitulem Max Damage dnes vyšel na PS4 a Xbox One

8. 7. 2016 13:25 | Preview | autor: Adam Homola |

Carmageddon se opět připomněl, tentokrát faktem, že dnes vychází na současné generaci konzolí. Majitelé PlayStationu 4 a Xboxu One si tak mohou zajezdit v této unikátní „závodní“ hře, kde o závodění zase až tak nejde. Carmageddon: Max Damage je konzolovou verzí před časem vydaného Carmageddon: Reincarnation, takže nejde o zcela nový titul, nebo nějaké výrazné přepracování původní hry.

Pokud byste (nějakou podivnou náhodou) Carmageddon neznali, vězte, že jde o brutální akční závody, kdy je důležitější přejet co nejvíc chodců a zničit co nejvíc soupeřů, než vyhrát. K tomu vám dopomohou všelijak obrněná a vyzbrojená vozidla a powerupy roztroušené po otevřených mapách.

Max Damage nabídne třicítku vozidel, včetně starého známého Eagle R. Se soupeři si to můžete rozdat v kariéře, módu free play, nebo v multiplayeru a v traileru už uvidíte, jak to zhruba vypadá v pohybu. Konzolová verze se relativně nedávno dočkala menšího odkladu s tím, že vývojáři potřebují čas navíc pro zajištění maximální kvality při vydání. Původní datum vydání bylo naplánováno na 3. června, ale hra vychází až dnes, 8. července.

zdroj: Archiv

I navzdory odkladu je ale z oficiálních obrázků a traileru jasné, že se Carmageddon: Max Damage po technické stránce moc neposunul a jestliže vývojáři nesáhli nějakým zásadním způsobem na hratelnost, prakticky se od PC verze moc neliší ani kvalitativně. Carmageddon: Reincarnation přitom obdržel v recenzi na Games jen průměrnou pětku.

Připomeňme, že Carmageddon: Reincarnation se před několika lety objevil na Kickstarteru, kde sice uspěl, ale v diskuzi pod posledním updatem z února tohoto roku se to hemží negativními komentáři. Vylepšenou PC verzi hry s podtitulem Max Damage sice dostanou všichni majitelé původní hry na Steamu zdarma, ale o slíbené verzi pro Mac a Linux nepadlo ani slovo (kromě klasického „bude“) a podle samotných tvůrců nedostalo svoji kickstarterovou odměnu zhruba 25 procent přispěvatelů. Kdysi slavná a oblíbená série tak dostala posledním dílem slušnou ránu na solar.

Nejnovější články