zavřít

PS Plus na září vévodí Destiny 2 a remaster God of War III

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

Někdo v Sony se rozhodl, že vám ten návrat do školního procesu ulehčí. Nebo naopak výrazně ztíží, pokud se na to chcete dívat takhle. A pokud už máte školu za sebou, je aktuální nabídka bezplatných her v rámci předplatného PlayStation Plus stejně lákavá, jako časově nebezpečná. Sony totiž na září vytahuje velké kalibry v podobě Destiny 2 a God of War III: Remastered.

Destiny 2 tu není ještě ani rok a už je na PlayStationu „zadarmo“. Nejen že jde o relativně nedávno vydanou hru, ale hlavně jde o vážně povedený kousek, který si v recenzi od Dana Kremsera vysloužil devítku.

Pokud máte stejně naladěné kamarády, je Destiny 2 o to chytlavější a o to větší žrout času. Příští týden navíc vychází datadisk Forsaken s novými příběhovými úkoly, multiplayerovými módy a dalšími vychytávkami.

Jestliže tedy patříte k těm, které by Destiny 2 mohlo bavit, ale hru jste si zatím nepořídili, máte ideální příležitost se do světa online střílení pustit. A pak si třeba pořídit Forsaken, pokud vás bude samotná dvojka bavit.

Jako bonus mají navíc ještě všichni hráči Destiny 2 možnost vyzkoušet nový herní mód Gambit. Ten bude součástí Forsaken a 1. září si ho budete moct na 24 hodin zadarmo vyzkoušet. Gambit je celkem pro 8 hráčů (4v4) a kombinuje v sobě prvky PvE s PvP.

„Sice s tříletým zpožděním, ale přece! Vize titulu, doširoka rozkročeného mezi žánry, se konečně zhmotnila, a v plné kráse ukazuje kvality prvotní myšlenky udělat mix FPS, RPG a klasického MMO. Samozřejmě jde pořád o Destiny se všemi specifiky a designovou filozofií. Konečně jde ale také o plnohodnotnou hru bez porodních bolestí, které neschází parádní obsah i příslib toho, že se z dvojky konečně stane nadčasová záležitost,“ napsal tehdy v recenzi Dan Kremser.

God of War III: Remastered

Není asi pochyb o tom, že God of War je jednou z nejlepších her letošního roku. Stejně jako jakákoliv jiná hra nemusí sednout všem, ale její špičkové kvality jsou nepopiratelné. Jde o perfektní příklad, jak oživit a svým způsobem restartovat sérii z minulých generací konzolí tak, aby byla relevantní i pro současné hráče.

Vrcholem předchozí designové filozofie God of War byl, alespoň podle mého názoru, třetí díl. Ten vyšel na PlayStation 3 v roce 2010, zatímco jeho remasterovaná verze se na PlayStation 4 dostavila před třemi lety.

Trojka původní herní koncept dotáhla k pomyslné dokonalosti a nabídla tak roky vyladěnou hratelnost, absolutně epické souboje s bossy, na svoji dobu špičkovou grafiku a velké vyústění příběhu. Ne nadarmo má na Metacriticu Metascore 92 (letošní God of War má Metascore 94).

Hra už za těch osm let samozřejmě zestárla, ale troufnul bych si odhadnout, že ne zase tolik, jako jiné dobové hry. Fanoušci letošního God of War a neznalci předchozích dílů série by si ale měli dát pozor. Nejen že v God of War III Kratos na nikoho neřve „Boy!“, celé se to hraje podstatně jinak než letošní díl. Sice pořád trochu podobně, ale jinak.

Mimochodem, malá technická poznámky Sony pod čarou: pokud se náhodou nacházíte na Blízkém východě, namísto God of War III: Remastered dostanete v rámci PS+ na září povedenou strategii Tooth and Tail. Třetí God of War totiž není na tamním trhu dostupný.

„Původní hra trochu omládla a zrychlila, ale jinak se toho na ní moc nezměnilo, ani se příliš nerozšířil její obsah. Na jedné straně je pravda, že k vylepšování devítkové hitovky se vlastně ani nenabízelo moc prostoru. Na druhé se tím ale podepisuje rozsudek, který by měl odradit všechny, kteří už mají God of War III za sebou,“ napsal v recenzi Vilém Koubek a dal hře sedmičku.

Ti druzí

Destiny 2 a God of War III: Remastered aktuální nabídka pro předplatitele služby PS+ samozřejmě nekončí. Dva bonusové tituly z minulého měsíce, tedy Knowledge is Power a Here They Lie, zůstávají bonusovými tituly i na září.

Pro PlayStation 3 (a PS Vita/PS4) bude v září k mání ještě Another World - 20th Anniversary Edition. Na PS3 (a PS4) si budete moct stáhnout také QUBE Director’s Cut, pro PS Vita (a PS4) Foul Play a na PS Vita pak ještě Sparkle 2.

Destiny 2 si můžete stáhnout už ode dneška, zatímco ostatní tituly budou k mání od 4. září. Do 4. září si lze také pořád stáhnout hry určené pro minulý měsíc PS+, tedy Mafia III, Dead by Daylight, Bound by Flame, Serious Sam 3: BFE, Draw Slasher a Space Hulk.

Tagy: online akční sci-fi FPS

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.