Postal 2

Postal 2

Články

V Uzbekistánu zakázali přes 30 her, mezi nimi i Sims nebo Mafii

Cenzurování nebo dokonce kompletní zákazy některých počítačových her nejsou ve světě žádnou raritou – jen se zeptejte třeba Němců nebo Australanů. Ovšem to, s čím včera přišla vláda Uzbekistánu, patří do úplně jiné kategorie. Vydala seznam 34 her, které budou od nynějška zakázané, a konkrétní objekty úřednické nelibosti vás možná docela překvapí. Jsou totiž… inu, absolutně namátkové.

Příští rok vyjde HD remake brutální střílečky Postal

Nedávné představení brutální střílečky Hatred mě zastihlo v mírně moralizujícím rozpoložení, které podle všeho trvá. Nikomu jeho názor neberu, ale Hatred pokládám za zbytečnou hru, protože násilí postrádá jakýkoli kontext (buď sebevíc levný a blbý) herní i příběhový, což od hry v dnešní době očekávám - jakkoli chce být brutální a provokativní. A jestliže si to myslím o Hatred, logicky mám podobný pohled i na první Postal (na rozdíl od dvojky a trojky, jak jsem psal), jehož remaster chtějí Running With Scissors vydat příští rok. Hatred se zjevně v Postal inspiruje, což teď polské hře Postal oplácí.

Postal 2 se po jedenácti letech vrací s novým datadiskem

Tvůrci kontroverzní střílečky Postal 2, co šokovala nic netušící českou veřejnost „močením na hořící mrtvoly lidí, které jste zabili“ (parafrázuji v archivu ČT nedohledatelnou reportáž z pořadu Události, komentáře), přichází po jedenácti letech s novým datadiskem. Running with Scissors se rozhodli rozšířit svůj archivní kousek prostřednictvím DLC s názvem Paradise Lost, které dá vzpomenout na staré dobré střílečkové šílenství. Už jen proto, že si kvůli DLC musíte znovu nainstalovat Postal 2.

Zákaz prodeje i držení Postal 2 na Novém Zélandu

Obyvatelé Nového Zélandu si mohou připsat na seznam zakázaných her další.

SW: Knights of the Old Rep., Postal 2, Hegemonia

Období Hvězdných válek znáte nejen z filmů, ale i z her.
Hodnocení
GAMES.cz
6/10
Hodnocení Metacritic:
50/100
Datum recenze:
14. dubna 2003
Recenze