zavřít

Prodeus bude moderní poctou devadesátkovým střílečkám jako Doom a Quake

Windows

- Oznámení autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Doom nebo Wolfenstein se staly značkami, jejichž pokračování vychází dodnes. Střílečka z prvního pohledu Prodeus se ovšem vrací spíše k jejich kořenům. Už z traileru je patrný vliv třeba Duke Nukem 3D, Quake anebo již zmíněného Dooma. Zatímco estetika zůstává v devadesátých letech, zbytek využitých technologií je veskrze moderní.

Na projektu Prodeus pracuje dvojice vývojářů, Mike Voeller a Jason Mojica, kteří se v minulosti podíleli třeba na Bioshock Infinite nebo Call of Duty: Black Ops, ale nejvíc inspirace pro svůj společný počin zřejmě nasbírali při vývoji obrozeného Dooma a Wolfenstein: The New Order.

Tvůrci zmiňují, že v duchu vzali střílečku ze staré školy a předělali ji do moderního hávu. Rozpixelovaná krev a vyhřezlé vnitřnosti zůstávají, retrofilové souhlasně pomlaskávají. Můžete se těšit na pořádnou rychlou akční řežbu, úrovně plné spletitých koridorů i otevřených arén.

Brutální řež Prodeus nemá jasně stanovené datum vydání, ale podle vývojářů byste se ho měli dočkat v průběhu příštího roku. Na trailer pocty všem devadesátkovým FPSkám se ovšem můžete podívat už teď.

Tagy: first person střílečka

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.