zavřít

Fallout 2 se dočká další předělávky na MMORPG

Windows MAC

- Oznámení autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Pravou herní klasiku poznáte podle toho, že se i více než 20 let po vydání může pyšnit aktivní modderskou komunitou. Což je přesně případ Falloutů 1 a 2, jejichž fanoušci ohlásili vývoj FOnline 3. Jeho předchůdci byli v podstatě takovými multiplayerovými konverzemi dávno předtím, než Bethesdu napadlo vyrukovat s Falloutem 76.

Vývoji FOnline 3 předcházely FOnline Aftertimes, FOnline Reloaded a FOnline 2 a další, v zásadě ale vždy šlo o snahu přetavit klasické RPG ve verzi, kde můžete potkávat jiné hráče. Některé projekty byly úspěšnější, jiné méně, pár z nich je navíc dostupných jen v ruštině. Konkrétně FOnline 3 má navázat na FOnline Reloaded, na kterém jeho tehdejší moddeři už nepracují, ale vychází spíš z FOnline Aftertimes.

V traileru si možná všimnete toho, že bojový systém není striktně tahový jako původní Fallouty, jeden z tvůrců s přezdívkou KompreSor nicméně slibuje, že v určitých pasážích se tahů dočkáte. Přes jmenovky hráčů jsou zatím větší bitky poněkud chaotické.

Kvůli šedé zóně autorských práv jsou všechny projekty z rodiny FOnline free-to-play, autoři vám ale důrazně doporučují vlastnit originální kopii Falloutu 2. Krabicových verzí se po bazarech zrovna moc neválí, ale asi nebude mnoho fanoušků RPG ze staré školy, kteří si hru ještě neulovili v nějakých slevách na GOGu nebo na Steamu.

FOnline 3 se momentálně chystá na otevřený betatest, který začne v říjnu. Prozatím můžete kontrolovat oficiální web projektu anebo jeho Discord. Vyzkoušet si můžete také jiné kousky z dílny modderských nadšenců, komunita kolem FOnline 2 je stále ještě poměrně aktivní.

Tagy: Fallout (série) akční sci-fi RPG postapokalyptická postapokalypsa

Zdroje: PCGamesN

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.