zavřít

Crytek uvolnil svůj CryEngine 3 pro nekomerční využití

Windows

- Oznámení autor: Jan Vitík Komentáře: 0

Již nějaký ten čas se o tom spekulovalo a nyní se to stalo skutečností. Německé vývjářské studio Crytek (Far Cry, Crysis, Crysis 2) uvolnilo svůj engine CryEngine 3 SDK volně ke stažení. Jeho součástí je i CryEngine3 Sandbox level editor a stáhnout si ho lze t webu crydev.net, který dříve sloužil jako komunitní portál pro předávání informací od vývojářů.

Firma si od toho slibuje, že by mohla vzniknout nová studia používající právě jejich engine. „Doufáme, že se díky tomu zvýší počet talentovaných vývojářů, kteří budou schopni s naším nástrojem pracovat. Tentokrát jsme uvolnili mnohem více prvků, s kterými si mohou tvůrci vyhrát, než kdykoliv předtím. Lze si tam vytvořit celou novou hru od naprostého základu a ne pouze nějaký mod do našich již vydaných her. Chceme proto povzbudit nezávislé vývojáře, aby si vše pořádně vyzkoušel,“ vysvětlil Carl Jones, ředitel vývoje CryENGINU. Pokud by si někdo chtěl vytvořit komerční projekt, musel by si již říci Cryteku o licenci.

Tagy: byznys vývoj engine

Zdroje: tisková zpráva,Gaming Bolt

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.