Oprašte barety, remaster Commandos 2 vyjde v lednu
zdroj: Archiv

Oprašte barety, remaster Commandos 2 vyjde v lednu

13. 11. 2019 14:33 | Novinky | autor: Jan Slavík |

Dny nerušeného zevlování po guadalcanalských plážích a zcela bezpečných vycházek podél francouzských nábřeží se pomalu chýlí ke konci. Na Vánoce je ještě necháme v klidu, ale už od 24. ledna začnou korzující Germáni nacházet na svých trasách podezřelé množství upuštěných cigaret. Bruste nože, Reich se sám nesvrhne!

Taky vám přijde, že je trochu zvláštní remasterovat tak „novou“ hru, jakou jsou Commandos 2? Jenže když si uvědomíte, že člověk, co v době původního vydání ještě nebyl na světě, už si může objednat pivo (a legálně ho taky dostat), začne to dávat o něco víc smyslu. Hře táhne na devatenáct a čas prostě jenom hrozně letí.

Commandos 2 HD vypadá tak, jak si hru pamatuju z dob, kdy jsme ještě na gymplu soutěžili v tom, kdo projde kterou misi čistěji a tišeji na nejvyšší obtížnost (Colditz bez poplachu byl docela peklo). A to se svým způsobem dá prohlásit za splněnou pointu remasteru, protože když se pak podíváte, jak to tenkrát vypadalo doopravdy, zjistíte, že rozdíl je opravdu znatelný:

Commandos 2 - HD Remaster zdroj: Archiv

Krom rozlišení vyšponovaného do hodnot slučujících se s moderními monitory se ještě chystá možnost volné rotace mapy namísto čtyř uzamčených úhlů a vylepšené ovládání. K němu zatím nejsou další informace, což je škoda, protože by mě vcelku zajímalo, co na něm tvůrci chtěli vylepšit – člověk se beztak musel naučit klávesové zkratky pro jednotlivé předměty a pak už všechno probíhalo hladce.

zdroj: Archiv

Těžko říct. Nechme se překvapit, však čekání už se chýlí ke konci. Majitelé PC mohou kroužkovat 24. leden. Kdo si chce Commandos 2 HD zahrát na Linuxu, Macu, PlayStationu 4, Xboxu One nebo Switchi, počká si do jara.

Ve stejný den mimochodem vychází i remaster starořímské strategie Praetorians z roku 2003, takže pokud se vám zdá jako chronologicky vytříbená zábava nejdříve bránit První říši a pak bořit tu třetí, můžete se těšit dvojnásob.

Nejnovější články