Plíživí stratégové, podívejte se na nové trailery k Desperados 3 a Commandos 2 HD
zdroj: Tisková zpráva

Plíživí stratégové, podívejte se na nové trailery k Desperados 3 a Commandos 2 HD

16. 8. 2019 15:50 | Video | autor: Václav Pecháček |

John Cooper žije. Zelený baret žije. Žije i slečna O’Harová, žije zlodějíček a špión… Což znamená, že brzo přestane žít značné množství nácků a zlých banditů, na což se doufám všichni těšíme. Ať už vyhlížíte vizuálně vylepšený návrat nejlepšího dílu Commandos (názor nezměním), nebo vás zajímá spíš úplně nová, kouzelnými schopnostmi obdařená hrdinka z Divokého západu, zamiřte do článku. Nebudete litovat.

Začneme u Desperados 3. V očekávaném díle od studia Mimimi, které si před pár lety udělalo jméno vynikajícími Shadow Tactics: Blades of the Shogun, se ujmete pětice hrdinů s unikátními schopnostmi. Je tu samozřejmě John Cooper, Kate O’Hara, Doc McCoy, pak trapper Hector… a nakonec mistryně voodoo Isabelle Moreau. Právě jí patří nový trailer.

zdroj: Archiv

Hmm. Zas tak moc mi neštymuje, že se vývojáři rozhodli do hry zařadit regulérní magické schopnosti. Myslel jsem, že se nacházíme na v podstatě realistickém Západě, ne v nějaké mytologizované verzi jako Hard West.

Ale je pravda, že Isabelliny nadpozemské schopnosti znějí dobře aspoň co do hratelnosti, když už nad nimi musím ohrnovat nos tematicky. Například možnost na malou chvilku vniknout do chabé mysli nepřítele a přinutit ho, aby obrátil bouchačku proti svým druhům, vypadá nesmírně užitečně, stejně jako „propojení“ dvou nepřátel – když podříznete hrdlo jednomu, schytá to zároveň i ten druhý. Jen si musíte dávat pozor na to, že Isabella za své ďábelské čáry platí vlastní krví.

Mimochodem, všimli jste si na konci videa sestřihu velmi efektních koordinovaných akcí celého týmu? To značí, že se vrací mechanika z Shadow Tactics, která vám umožnila v klidu naplánovat souběžný útok klidně i všech členů vaší party najednou, z čehož vznikaly vpravdě působivé eliminace.

A teď na skok do druhé světové války ke Commandos 2 – HD Remaster. Vývojáři vám na rozdíl od svých kovbojských kolegů ani moc nechtějí sdělovat konkrétní novinky kromě té, že budou hru ukazovat na Gamescomu. Spíš připomínají, jak dobře jejich dílo vypadá, zvlášť v porovnání se sice stále geniálním, ale přeci jen už graficky zastaralým originálem.

zdroj: Archiv

Kdyby příští video věnovali třeba ukázce toho, jak usilovně pracují na kooperativním multiplayeru, měl bych z toho ještě větší radost. Commandos 2 jsou jedním z mých nejoblíbenějších koopů a bylo by fantastické si je zahrát bez ochromujících technických potíží, které provázejí starou verzi.

To je z dnešního hlášení vše. Doufám, že si obě hry budu moct osahat na Gamescomu a přivézt vám z nich exkluzivní dojmy. Do té doby vězte, že na ně nejspíš nebudete dlouho čekat, protože obě by měly vyjít ještě letos – Commandos na všechny myslitelné platformy včetně konzolí, mobilních zařízení a Switche, Desperados jen na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Nejnovější články