Nintendo oznámilo spoustu her pro Switch. V čele jsou pecky od Bethesdy
zdroj: tisková zpráva

Nintendo oznámilo spoustu her pro Switch. V čele jsou pecky od Bethesdy

14. 9. 2017 17:22 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Nabídka her pro Nintendo Switch se pomalu, ale jistě rozrůstá. Majitelé konzole se dosud museli spokojit s pouhými šesti velkými tituly, mezi nimiž naleznete Zeldu, Maria a králíky, Mario Kart 8 Deluxe, mlátičku Arms, další mlátičku Ultra Street Fighter II a onlinovku Splatoon 2. To není zrovna moc na půl roku starý hardware. Jistě, v online obchodě jsou desítky dalších, ale poměrně menších her. Na druhou stranu, budoucnost na nás září jak výbuch supernovy a po včerejších oznámeních skrze Nintendo Direct je pořízení konzole lákavější, než kdy předtím.

V rámci Nintendo Direct zazněla velká spousta informací jak o již vydaných hrách, tak i o plánovaných hrách a došlo dokonce i na oznámení nových, velice lákavých titulů. Tak například Splatoon 2 se již zítra dočká velice žádané arény Kelp Dome z jedničky, ARMS obohatí nová bojovnice Lola Pop a Super Mario Odyssey bude celkem nepřekvapivě v bundlu s konzolí s červenými joy-cony.

Mnohem zajímavější jsou ale nově oznámené hry, které se přidávají k už poměrně dost početnému zástupu v dohledné době vycházejících titulů. Jednou takovou peckou je třeba Rocket League, která bude mít díky handhaldovému módu Switche obrovský potenciál a kromě klasické hratelnosti s módy z původní hry nabídne i vlastní obsah v podobě nových vozidel a skinů. Stačí vydržet do Vánoc.

O ještě větší překvapení se postarala Bethesda. Nejenomže konečně známe datum vydání Skyrimu, které je stanoveno na 17. listopadu, ale zhruba měsíc na to ho bude následovat loňský DOOM a v příštím roce dokonce Wolfenstein II: The New Colossus. Nintendo tak se Switchem začíná bořit bariéru, která u Wii U byla způsobená příliš malým počtem her od third party vývojářů. Nintendo mělo vždy silné vlastní značky a vlastní studia, ale právě možnost zahrát si multiplatformní tituly pro mnohé znamenala u Wii U překážku.

Sportovní nadšenci si rovněž přijdou na své. Hned zítra vychází basket NBA 2K18, následovaný 29. září fotbalem FIFA 18 a někdy později dorazí i wrestling WWE 2K18. Milovníci hororu by zase měli vyhlížet 28. listopad, kdy vyjde Resident Evil Revelations spolu s pokračováním.

Super Mario Odyssey zdroj: Foto: Nintendo

Informací je ještě mnohem více, ale snad se mi podařilo vypíchnout ty nejdůležitější. Pokud máte čas a zájem, koukněte se na celé video výše, kde se dozvíte třeba o JPRG Lost Sphear, plošinovce SteamWorld Dig 2, Sonicovi, L.A. Noire (viz článek), Fire Emblem Warriors a dalších. A jestli si ani teď nejste jistí s koupí Nintedo Switch, pak už vás asi nic moc jiného nepřesvědčí.

Nejnovější články