Microsoft Flight Simulator brzy přistane na Xboxu Series X|S
zdroj: BiliBili

Microsoft Flight Simulator brzy přistane na Xboxu Series X|S

14. 6. 2021 17:25 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Na PC Microsoft Flight Simulator už dávno vyšel, na konzolové datum vydání se nicméně netrpělivě čekalo. Včerejší konference na E3 2021 tohle vyčkávání ukončila, protože teď už víme, že letecký simulátor s nejrealističtější krajinou na Xboxu Series X|S vyjde 27. července. Jde tak o první next-gen exkluzivitu Microsoftu, na Xboxu One se totiž neobjeví.

Ačkoliv je PC verze simulátoru zatraceně náročná a i nejnovější procesory a grafické karty mají ve 4K trochu problém udržet počet snímků za sekundu nad 60, tvůrci slibují, že na Xboxu Series X Microsoft Flight Simulator ve 4K poběží. O FPS ale raději nemluví, takže uvidíme, jak optimalizační snahy nakonec dopadnou.

Od loňského vydání studio Asobo stále zpřesňuje a zkrášluje různé části světa, updatu se tak dočkalo už třeba Japonsko, Francie nebo Velká Británie a Irsko. Díky datům ze satelitů najdete ve hře přes 37 tisíc letišť, dva miliony měst a miliardu a půl budov. Samozřejmostí je počasí počítané v reálném čase včetně mraků, rychlosti a směru větru, deště a teploty.

zdroj: Microsoft

Kromě toho Microsoft ohlásil ještě spolupráci s filmovou značkou Top Gun u příležitosti listopadové premiéry Mavericka. Nepůjde o bojové rozšíření, ale všechny ikonické stíhačky si budete moct prohlédnout hezky zblízka a vyzkoušet si, jak se s nimi létá.

Nejnovější články