Chystá se Kingdom Come: Deliverance pro Nintendo Switch
zdroj: Foto: Warhorse

Chystá se Kingdom Come: Deliverance pro Nintendo Switch

10. 6. 2021 21:00 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Od vydání Kingdom Come: Deliverance, které se blíží ke 4 milionům prodaných kusů, uběhly letos v únor již tři roky a kdekdo má dodnes potíže rozběhat toto nádherné české RPG na počítačích na plné detaily. Co si budeme povídat, optimalizace nepatřila k nejsilnějším stránkám hry, což jste pocítili i na minulé generaci konzolí. Jak je tedy možné, že tak náročná hra vyjde na Switchi?

Abychom rovnou předešli nevěřícím výrazům, nejedná se o žádný drb vytažený z hloubi internetu, ale o fakt potvrzený vydavatelem Koch Media. Informace zazněla během prezentace společnosti, jíž jsem se v minulém týdnu zúčastnil.

Prezentace měla za cíl představit značku Prime Matter, pod níž bude Koch vydávat převážně nové nadějné značky menších studií. Zároveň do ní schová takzvaná Legacy studia, jakým je například Warhorse. O jednotlivých hrách se dočtete víc v našem samostatném článku, ale upřímně, ze židle mě zvedla až závěrečná stránka prezentace s prostým nápisem „Kingdom Come NSW“.

Význam zkratky následně potvrdil prezentující z Kochu, když vlastními slovy zmínil Kingdom Come pro Nintendo Switch. Nic víc v tuto chvíli nemáme – video, obrázky, specifikace ani datum vydání. Známe pouze příběh vedoucí k rozhodnutí vydat KCD na Switchi a za vše může chyba.

Když totiž Warhorse koncem roku 2020 oznamovali Royal edici hry pro PlayStation 4 pro japonský trh, chybně zmínili i verzi pro Switch. Ta tehdy skutečně nebyla plánovaná, ale nadšení komunity je ohromilo natolik, že o Switchi začali přemýšlet. Sešli se se studiem Saber Interactive, slovo dalo slovo a port je už realitou.

Studio Saber Interactive je známé svými hrami SnowRunner či World War Z, ale má na kontě i slušnou řádků portů právě na Switch. Najdete mezi nimi hry Crysis, Vampyr, SnowRunner či Zaklínač 3. Ne vždy se port povedl, ale zrovna Zaklínač 3 byl vyložený zázrak a díky Crysis má studio zase jisté zkušenosti s enginem, který pohání i KCD. Tak snad bude tento port dalším zjevením.

Sice jsem se těšil, že konečně uvidím Kingdom Come 2, ale aspoň něco. A není všem dnům konec. Koch Media má totiž zítra ve 21:00 svůj vlastní stream Koch Primetime, na který láká touto stránkou plnou středověkých rekvizit. Může samozřejmě jít pouze o odkaz na verzi pro Switch, ale já odmítám ztrácet naději, jelikož jedna z tiskových zpráv týkající se Prime Matter hovoří o „nové hře od Warhorse“.

Nejnovější články