Northgard

Northgard

Články

16 nejzajímavějších chystaných deskovek podle videoher

Stolních her podle videoher každým rokem přibývá. Zatímco před rokem 2010 jsme byli rádi za jednu takovou hru za rok, na konci letošního roku nám na ně nebudou stačit prsty na rukou. A podíváme-li se do budoucnosti, je to ještě lepší. Ze zástupu oznámených deskovek s licencí jsme vybrali 16 kousků, které by podle nás neměly uniknout vaší pozornosti.

Povedená strategie Northgard se letos dočká vydání na konzolích

Strategií vychází v posledních letech zoufale málo. Jednou z těch lepších, v tomto případě dokonce skvělých, je rok starý Northgard od tvůrců zajímavého RPG Evoland. Realtimová strategie připomínající některými svými prvky Civilizaci se na počítačích těší takové popularitě, že se studiu Shiro Games vyplatí investovat do konzolových portů.

Vydání úspěšné strategie Northgard doprovází velký update s novou kampaní

A pak že je strategií málo. Není, a Northgard je toho důkazem. Sympatický titul, který jste si mohli zahrát v rámci programu předběžného přístupu na Steamu už před rokem, teď po zhruba dvanácti měsících neustálých aktualizací vychází ve své plné verzi. Nejde přitom jen o přejmenování verze hry na 1.0. Vydání doprovází velký update Rig’s Saga.

Strategie Northgard vyjde za dva týdny, přidá pomstychtivou kampaň

Takhle nějak si představuji ideální průběh předběžného přístupu. Za tři dny tomu bude přesně rok, co se severská strategie Northgard vydala do Early Accessu na Steamu. V průběhu jediného roku se dočkala multiplayeru s dedikovanými servery, nových klanů, jednotek, herních módů a mytologických bytostí, aby následně bez dalších průtahů jednoduše vyšla. A navrch dostane ještě příběhovou kampaň.
Hodnocení Metacritic:
81/100