Motorstorm

Motorstorm

Články

Nedávno zrušené tvůrce Driveclub bere pod svá křídla Codemasters

Codemaster letos slaví 30. let od svého založení v roce 1986. A protože na herní firmu jde o úctyhodný věk, kterého se většina anglických studií nedožila a možná ani nedožije (viz konec Lionhead), dali si Codies s předstihem dárek. S posvěcením majoritního akcionáře z Reliance Entertainment vzali pod svá křídla britské studio Evolution, které se nedávno rozhodla zavřít Sony. Codemasters se tak po čtyřech, pěti letech ve spíše úsporném režimu rozhodli opět šlápnout na plyn a rozšířit své aktivity dál než za nové díly ve vlastních sériích F1, DiRT nebo GRID.

Sony zavírá studio Evolution - tvůrce MotorStorm a Driveclub

Sedmnáct let trvající cesta vývojářského studia Evolution se uzavřela poté, co se společnost Sony Computer Entertainment rozhodla zrevidovat své evropské portfolio a britské studio zrušila. Nutno říci, že pro Evolution to asi nemohl být šok, protože od vydání Driveclub se jen kupily problémy, které snižovaly kredit Sony a především vyžadovaly další investice. Už před rokem studio muselo propustit 55 zaměstnanců, tedy skoro polovinu týmu, a nyní je bude následovat většina ostatních.

MotorStorm - dojmy

Americké Monument Valley, brutální řev motorů, nekompromisní rychlost a vulgární gesta. Šílené offroad závody, aneb Paříž-Dakar říznutý FlatOutem, je konečně v našich rukou. Díky čemu jde o nejslibnější PS3 hru?

Bleskovky

  • 2. 6. 2016 - Video: Fabrik Games (bývalí vývojáři Driveclub a Motorstorm) oznámuje Filthy Lucre. Vydání je naplánováno na PC, PS4 a PSVR v tomto roce.

  • 1. 4. 2015 - Sony vydalo bezplatné DLC pro DriveClub, které do hry přidá buginu z MotorStorm. (+ video)

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
84/100
Datum recenze:
19. března 2007
Recenze