Miner Wars 2081

Miner Wars 2081

Články

Zemřel Jan Jirkovský, hlavní designér Dexu a výrazná postava české herní scény

Jsou události, o kterých se nikdy nepíše lehce a stejně tak se obtížně čtou a vnímají. Patří mezi ně i ta následující. V úterý 27. října zemřel Jan Jirkovský, český vývojář a jeden z výrazných lidí nejenom tuzemské vývojářské scény.

Nezávislý rozcestník: boží Deus Ex modifikace z ničeho

Taky bych se mohl vztekat, že nový Deus Ex: The Fall není plnohodnotné pokračování Human Revolution. Ale... je mi to upřímně jedno. Pro kultovní originál série totiž vyšla Deus Ex: Nihilum, velice působivá modifikace od chlapíka s přezdívkou FastGamerr, který na internetu dlouhodobě vystupuje jako Nikumubeki. Okamžitě jsem mu napsal, abych se o něm a jeho herním příběhu dozvěděl něco víc.

Postmortem: Miner Wars 2081

(Tento článek vyšel původně na blogu autora, s jehož souhlasem je publikován bez redakčních úprav.)

Vývojáři Miner Wars 2081 zveřejnili zdrojový kód hry

Československý vesmírný projekt Miner Wars 2081 si připsal několik důležitých prvenství - jeho sandboxová hratelnost okouzlila nemalá kvanta hráčů, dostal se mezi smetánku Greenlightu a nyní navíc vychází vstříc komunitě a nabízí celý svůj zdrojový kód enginu VRAGE. Bratru 360 tisíc řádků je k dispozici zde a zdatní fanoušci je tak mohou využít pro tvorbu modifikací a další šíření slávy hry. Společně s tím také vyšel druhý velký update, který do hry přidává českou lokalizaci, prezentuje renderovací engine přepsaný z XNA do DirectX (lepší stabilita) a upravuje obtížnosti (lehká je ještě lehčí, težká je těžší).

Miner Wars 2081 - videorecenze

Hrám z našich luhů a hájů je dobré věnovat pozornost, ale ještě lepší je, když si tu...

Singl Miner Wars 2081 lze konečně hrát offline

Po skoro dvou měsících od vydání československé vesmírné akce Miner Wars 2081 dnes šéf týmu Marek Rosa oznámil, že se skrze všemožné distribuční kanály podařilo prodat přes 50 tisíc kusů hry. Je to prý mnohem více, než tvůrci z Keen Software čekali, takže na místě je v tom případě asi gratulace, no a kdo chce, může se trošičku nadmout pýchou, že tento tuzemský projekt žne úspěch. Pro majitele hry, současné, ale i budoucí, jsou však mnohem podstatnější informace o opravách, úpravách a přídavcích, kterých se hra dnes dočkala nebo v blízké budoucnosti dočká.