Leisure Suit Larry in the Land of the Lounge Lizards

Leisure Suit Larry in the Land of the Lounge Lizards

Články

Retro GamesPlay – Leisure Suit Larry I

Adventura o osmatřicetiletém panici Leisure Suit Larry patří do zlatého fondu klasických adventur, i když by jí tuto pozici leckterý puritán rád odepřel kvůli tématu a stylizaci hry. Přitom jde o lechtivou, úsměvnou hru, která bodovala především díky své nadsázce. Zda ovšem její humor odolal zubu času dnes otestuje v rámci Retro GamesPlaye, kde se do role nešťastného Larryho zhostí Pavel Dobrovský a Honza Olejník.

Larryho tvůrce Al Lowe opustil Replay Games

Backery, kteří nahněvaně sledovali situaci kolem Replay Games, nejnovější informace o odchodu Ala Lowa zřejmě nepřekvapí – situace ve studiu produkujícím znovuoživenou značku adventur Leisure Suit Larry, byla dlouhodobě nahnutá. Krom skutečnosti, že s dalším vývojem série Leisure Suit Larry je dost možná konec, však zarazí i cyničnost ohledně Loweova odchodu.

Kickstarter nakopne Leisure Suit Larryho

Kickstarter je jednoznačný fenomén na herní scéně a nejnověji by se skrze něj měl financovat i nový Leisure Suit Larry. Starý dobrý chlípník Larry, protagonista série adventur, které pamatují snad už jen pamětníci, by měl po pětadvaceti letech ožít v plnohodnotném remaku prvního dílu Larry in the Land of the Lounge Lizards. Vývojáři z Replay Games prosí hráče o pomoc, aby se jim podařilo Larryho obléct do moderního hávu, upravit tak, aby šel hrát na dotykových obrazovkách i mobilech - aby všechny postavy ve hře mluvily a celé to bylo ještě vtipnější, než kdykoliv předtím. S humorem nešetří ani průvodní video kickstarteru:

Leisure Suit Larry vyjde znovu, tentokrát v HD

Pokud si pamatujete sérii adventur se sexem posedlým Larrym v hlavní roli, jistě je vám...

Historie adventur #2: od textovek k SVGA grafice

Pokračujeme v seriálu o historii adventur, který byl původně připraven jako přednáška pro komponovaný videoherní večer Press Start v Bio Oko. První díl o tom, jak vlastně adventury vznikly, čtěte tady.