zavřít

Retro GamesPlay: Leisure Suit Larry I

PC

- Video autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Adventura o osmatřicetiletém panici Leisure Suit Larry patří do zlatého fondu klasických adventur, i když by jí tuto pozici leckterý puritán rád odepřel kvůli tématu a stylizaci hry. Přitom jde o lechtivou, úsměvnou hru, která bodovala především díky své nadsázce. Zda ovšem její humor odolal zubu času dnes otestuje v rámci Retro GamesPlaye, kde se do role nešťastného Larryho zhostí Pavel Dobrovský a Honza Olejník.

První díl Leisure Suit Larry vyšel v roce 1987 a i přes mizivou reklamu (některé obchodní řetězce odmítly mít hru ve své nabídce) prodal čtvrt milionu kopií, což udělalo radost jak Al Lowovi, který za hrou stál, tak i Kenu Williamsovi ze Sierra On-Line, který se obával, že bez reklamy bude ze hry komerční propadák. Stojí za zmínku, že Williams byl i jedním z programátorů, kteří na hře pracovali.

Nulová reklama a absence v některých obchodech sice první prodeje hry ovlivnily natolik, že se zdálo, že z Larryho bude nejhůř prodávaná hra v historii Sierry. Jenže, aby se o lehce erotické adventuře nedozvěděla nemalá část herního publika, chtělo by to spíš celostátní cenzuru a ne jen absenci reklamy… Postupem měsíců si prostě komunita dala vědět a výsledkem bylo dalších pět her, pokud nepočítáte remaky. Ten první přišel už v roce 1991, kdy hra vyšla s VGA grafikou, na novém enginu Sierry.

Jako obvykle můžete kluky zasypávat otázkami, komentáři a postřehy přímo na chatu u vysílání na Youtube.

Tagy: retro adventura gamesplay

Zdroje: Vlastní

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.