Legend of Grimrock II
Věková dostupnost

Legend of Grimrock II

Články

Humble zavádní možnost měsíčního předplatného s pravidelnou dodávkou her

Služba Humble Bundle se rozrůstá. Od klasických balíčků většinou menších her, přes týdenní nabídky, knihy a regulérní obchod se firma dostala až k předplatnému. Za 12 dolarů měsíčně si můžete předplatit Humble Monthly a každý měsíc tak dostat balíček pečlivě vybraných her. Co je obsahem nadcházejícího balíčku se nikdy nedozvíte dříve, než v den jeho vydání a tak bude Humble Monthly pokaždé i menším překvapením.

První díl Legend of Grimrock míří na iPad, ten druhý na Mac

Pokud si návrat do zlaté éry dungeonů v podobě Legend of Grimrock získal vaše srdce a jste majitelem tabletu od Apple, asi vás následující video a s ním související oznámení potěší. Vývojářský tým Almost Human se v něm chlubí betaverzí portu Legend of Grimrock na iPad a ukazuje první záběry z hraní. Aktuální uzavřená betaverze je navíc prý již takřka kompletní a hotová verze tedy není daleko.

Best of 2014: Nejlepší RPG

S rokem 2014 se do RPG žánru vrátila otázka stará jako lidstvo samo. Co je tou nejlepší kategorií v rámci „her na hrdiny?“ Na jedné straně stojí dungeon se svými přesně danými žánrovými pravidly, spartánský, sázející na souboje, hádanky a osobnost postav, které vám hra moc nevykládá, ale spíše si ji domýšlíte. Na druhé straně stojí klasické příběhové RPG. Upřednostňuje vyprávění, malování světa v jemných nuancích a vyžívá se v dialozích. Někteří z nás nechtěli tuto Sofiinu volbu provádět, ale nakonec se tíha rozhodování trochu ulehčila, když jsme si uvědomili, že minulý rok byl pro fandy RPG doslova žní a obrovská konkurence nechala spoustu skvělých kousků před branami finálové pětky.

Best of 2014: Nejlepší indie (nezávislá) hra

Stačí jeden pohled nejenom na Steam, ale i konzolové služby PSN, Xbox Live či Nintendo eShop a je zřejmé, jaký druh herní produkce má navrch, minimálně početně - dlouhá léta odstrkované (pfff, to je jen pro ouchyly a hipstry) nezávislé hry vytvořily hlasitou opozici rozmáchlým blockbusterům od velkých vydavatelských firem a studií, se kterou se nemusí počítat, nýbrž už přirozeně počítá. Mimo jiné tím hráče po celém světě a bez ohledu na využívané zařízení dostaly indie hry do velmi příjemné situace, kdy si nevybírají v jednu chvíli ze dvou či tří atraktivních her, nýbrž volí mezi stovkami a tisícovkami her, co by stály za hřích. Rok 2014 navíc v plné kráse předvedl, že i v počtu prodaných kusů se leckteré nezávislé hry začínají tzv. velkým hrám blížit, aniž by to jejich tvůrce nutně vedlo k překotné transformaci na velká studia. Kdepak, mají rádi svou tvůrčí volnost, což třeba loni dokázalo vydání her jako Legend of Grimrock II nebo Transistor. Ani jedna hra není pro tvůrce debutem, ale přesto se kvalit nezávislé tvorby drží a figurují tudíž obě i v naší TOP 5. A Jaké další indie hry nám loni padly do očí a škrábou tam naše rohovku dodnes?

Nový LEVEL 247 rozebírá zvířata, Nintendo i #gamergate

V pátek 14. listopadu na stáncích, v obchodech JRC/Brloh a v elektronických distribucích Floowie a Publero objevil nový LEVEL 247. I tento měsíc uvnitř časopisu najdete hromadu zajímavého čtení o hrách v podobě témat, rozhovorů, recenzí, komentářů a analýz od našich autorů. Mezi hlavní taháky patří články o historii a současnosti Nintenda, důsledcích fenoménu Gamergate, téma o úloze zvířat ve hrách nebo tipy na upgrade počítače před Vánoci.

Nová Games TV se vydala do podzemí s Legend of Grimrock 2

Časy, kdy byly krokovací dungeony považovány za královskou herní disciplínu, už jsou nenávratně pryč. Díky pokračování Legend of Grimrock se ale můžeme opět vydat do podzemních kobek – a tentokrát nejenom do nich. Kromě toho ale v novém díle Games TV stihneme ještě osídlit jednu vzdálenou planetu a vytáhnout do boje proti pijákům energy drinků!
Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
85/100
Datum recenze:
22. října 2014
Recenze