Killer Is Dead

Killer Is Dead

Články

Šílený Killer is Dead míří na PC rovnou v Nightmare edici

Japonská úchylárna od Suda 51 a jeho Grasshopper Manufacture Killer is Dead nám loni na podzim proklouzla v nadupaném období mezi prsty. Teď nám ale dává druhou šanci, protože 9. května vyjde v Nightmare edici i na PC. Jak už název napovídá, bude obsahovat Nightmare mód, v němž půjdou protivníci udolat jen pomocí Adrenaline Burst, Dodge Burst, Headshotu a navíc si na ně nepřijdete s Final Judgement módem.

Exhibice bizarnosti v novém traileru na Killer is Dead

Japonská prapodivnost Killer is Dead od našeho oblíbeného tvůrce tak trochu jiných her jménem Suda 51 je tady. Za dva dny vtrhne na evropský trh a i když je nejnovější trailer dostatečně divný, nemůžu se ubránit pocitu, že byl šitý na míru západnímu publiku. Kde jsou gigantické výstřihy, fetišistické výjevy a gigolo mód?

Killer is Dead představuje bandu bizarních bossů

Suda 51 s námi nemá slitování a v dalším traileru na psychopatickou ujeťárnu (jinak to nazvat nejde) Killer is Dead servíruje, tentokrát za méně klasické popové skladby, místní bossy ve vší jejich ujeté parádě. Takže tu máme kupříkladu úvodního záporáka, který si nejprve stříhá zlatými kleštičkami nehty, aby následně shodil plášť a ve variaci na Xerxa z Třístovky na vás vystrčil půlky a mečisko (žádné dvojsmysly).

Akční video z Killer Is Dead předvádí boj s oživlým tetováním

Killer is Dead se podle Aleše nebojí sexu, podle mě se chystaný akční titul nebojí ničeho. Naopak, Suda51, známý vyznavač extrémů a podivností, tlačí své hry cíleně na samé hranice uchopitelnost s vírou, že zde pro ně v záplavě ostatních akčních her najde více prostoru a bude tak schopen více zaujmout zmlsané hráče. Ne vždy se to Sudovi daří - jeho hry mají možná jasný vizuální charakter, ale někdy jim chybí adekvátní hratelnost. Killer is Dead by však v tomto ohledu mohla být kompromisní a věřím v to i po menším zauzlení, které můj mozek zažil po zhlédnutí následujících dvou videí ze hry.

Bizarní japonská akce Killer is Dead se sexu nebojí

Proč máme rádi hry od Suda 51? Protože jsou ujeté. Hodně ujeté. A přesně do tohoto ranku spadá třetí trailer na chystanou akční podivnost Killer is Dead. Už víme, že hlavní hrdina, Mondo Zappa bude všechny možné ženy, které potká, moci balit v rámci Gigolo módu. Nyní i víme, že k tomu bude mít Gigolo brýle, které pohlédnout ženě až do srdce... Dobře, srdce to není.

Killer is Dead se připomíná Jízdou valkýr

Po Novosvětské přichází další upoutávka na psychošílenou akci od Suda 51 jménem Killer is...

Bleskovky

  • 17. 11. 2017 - Do zítřejších 19:00 nabízí Humble Bundle zdarma ke stažení hru Killer is Dead - Nightmare Edition.

Hodnocení Metacritic:
64/100