Kholat

Kholat

Články

Příčinu smrti devíti studentů zjistíte v hororu Kholat už příští měsíc

Zajímavě vypadající horor Kholat už klepe na dveře. Vývojáři oznámili, že hra vyjde už 10. června 2015 pro PC, přičemž v ČR a SR vyjde i v krabici a bude opatřená českými titulky, takže si mohou příběh plný tajemství vychutnat i angličtinou či polštinou nepolíbení hráči. A že snad bude co vychutnávat - Kholat se totiž točí kolem zániku Djatlovovy výpravy.

V hororu Kholat uslyšíte zpěvačku ze Silent Hillu a vyprávění Seana Beana

Pátrání po důvodu tragického konce Djatlovovy výpravy v titulu Kholat začíná vypadat (a znít) čím dál tím lépe. Polský tým IMGN.PRO pro svůj atmosférický horor získal kromě skvělého námětu i zvučná jména, která dodají hře ten správný zvuk. Už dříve oznámili účast herce Seana Beana jako vypravěče a mezi novými přírůstky se do tvůrčího týmu je teď i zpěvačka, herečka a dabérka Mary Elizabeth McGlynn. Ta na sebe v herní sféře upozornila především nazpíváním skladeb k hororové sérii Silent Hill.

Trailer hororu Kholat popisuje podivný konec Djatlovovy výpravy

Polské studio IMGN.PRO chystá vážně dobře znějící hru jménem Kholat. Reálný a stále záhadný příběh Djatlovovy výpravy pořád zůstává jedním z těch mrazivých příběhů, u nichž nevíte, zda chcete, aby za vše mohl člověk a nebo doufáte, že tohle by si lidé neudělali a stojí za ním nějaký paranormální jev (což je trochu romantická představa). Pokud nevíte, oč v téhle výpravě šlo, nezoufejte, vše vám názorně a ve stylové kresbě vysvětlí trailer.

Záběry z hororovky Kholat naznačují, že nevysvětlená smrt sovětské výpravy nebyla nehoda...

Existuje celá řada hypotéz a konspiračních teorií ohledně nevysvětlené smrti devíti členů Djatlovovy výpravy u hory Cholat Sjachyl v ruském pohoří Ural. Tvůrci z polského týmu IMGN.PRO si zcela zjevně vybrali teorii, která podivnou smrt všech členů výpravy připisuje působení paranormálních sil, a rozhodli se ji ztvárnit v připravovaném first-person hororu Kholat. A jakkoli se může zdát, že jdou "na věc" až příliš prvoplánově, nové záběry ze hry naznačují, že na jejich přístupu může něco být.

Polský horor Kholat se vrátí k záhadné smrti sovětské výpravy

Znáte událost, které se říká Zánik Djatlovovy výpravy? V roce 1959 zmizela na Urale devítičlenná výprava, aby byli její členové po čase nalezeni mrtví na úpatí hory, které domorodci říkali Hora mrtvých. Sovětští vyšetřovatelé nedokázali s jistotou říct, co stálo za podivným chováním skupiny a jedním z možných vysvětlení byl i vliv neznámé paranormální síly.

Bleskovky

  • 30. 5. 2017 - Hororový Kholat, který již v minulosti dorazil na PC a PS4, vyjde 9. června na Xbox One.

Hodnocení
GAMES.cz
5/10
Hodnocení Metacritic:
64/100
Datum recenze:
12. června 2015
Recenze