Headlander

Headlander

Články

GamesPlay: hrajeme Headlander

Double Fine mají zálibu ve vydávání podivných her a Headlander v tomto není výjimkou. Jak jinak byste popsali hru, v níž hrajete za létající hlavu, která se přisává na robotická těla – ve světě, kde právě vaše hlava představuje poslední exemplář homo sapiens. Nicméně, podobně jako u mnoha her tohoto studia, jedna věc je nápad a druhá pak jeho zpracování. Jak psal Adam ve své recenzi, Headlander má daleko k opravdu dobré hře a v dnešním videu vám s Martinem ukážou co přesně podráží titulu nohy. Krk.

Bláznivá akce Headlander od Double Fine vyjde pro PC a PS4 na konci července

Akční titul Headlander vyjde na PC a PlayStation 4 ještě tento měsíc, a byť o konceptu hry už máme představu, o příběhu toho vývojáři moc neřekli. Mění se to však s následujícím příběhovým trailerem, který krom jiného představuje hlavního záporáka. Coby hlava se postavíte proti Methusalahovi, vedoucímu robotické společnosti, která odstranila lidstvo. Vy jste poslední přeživší a zároveň hlavní cíl robotů.

Headlander představuje nové lokace i schopnosti vaší létající hlavy

Jednou z těch podivnějších letošních her byla a stále je Headlander. V novince studia Double Fine budete ovládat speciální helmu skafandru s vaší hlavou. Tělo nepotřebujete, respektive k bezhlavému robotickému tělu můžete připojit svou helmu. V novém videu tento princip pochopíte a navíc se můžete podívat na dosud neukázané lokace a schopnosti.

Headlander vás naučí, že je lepší nelpět na svém těle

Další hra od Double Fine opravdu nepatří mezi snadno zařaditelné tituly. Headlander je v základu kombinace akční plošinovky a logické hry,v níž hlavní roli hraje hlava hlavního hrdiny. Ta představuje poslední zbytek homo sapiens ve vesmíru obývaném a ovládaném roboty. Naštěstí na jejich těla pasuje mechanický krk vaší hlavy v kosmické přilbě a právě to, jaké tělo máte, určuje schopnosti (mimo těch, které vaše odvážná hlava během hry získává).

Adult Swim vydá na PS4 čtyři zajímavé hry včetně hardcore RPG a podivnosti od Double Fine

Vydavatel Adult Swim Games představil během PlayStation Experience hned několik titulů od různých týmů včetně Double Fine, kterým pomůže k vydání na PlayStation 4. Nejznámějším kouskem je právě Headlander od Double Fine, ale za pozornost rozhodně stojí i Rain World, Ray's the Dead a hlavně Death's Gambit. Pojďme si hry představit blíže.

Double Fine ukázali remaster Day of the Tentacle a oznámili remaster Full Throttle i Psychonauts hru PlayStation VR

Double Fine v čele s Timem Schaferem během PlayStation Experience představili nebo předvedli hned několik projektů. Jedním z nich je i adventura Day of the Tentacle Remastered, která pro PS4 a PS Vita (ale i PC a Mac) vyjde v prvních měsících příštího roku, a první trailer tuhle klasiku ukazuje poprvé v pohybu.
Hodnocení
GAMES.cz
6/10
Hodnocení Metacritic:
74/100
Datum recenze:
26. července 2016
Recenze