zavřít

Prodej HTC Vive Pro startuje 5. dubna, předobjednávky již začaly

Windows

- Hardware autor: Jiří Svák Komentáře: 0

Na lednovém CES 2018 uvedla společnost HTC novou revizi svého headsetu pro virtuální realitu Vive. Jak jsme se tehdy z prezentace dozvěděli, verze Pro je jakýsi mezistupeň před další generací, jehož cílem není nahradit stávající model, ale spíše nabídku doplnit o pokročilejší verzi pro nadšence do VR. HTC nyní odkrylo datum dostupnosti vylepšeného headsetu a odstartovalo předobjednávky.

První kusy HTC Vive Pro se mají začít rozesílat zákazníkům 5. dubna. Předpokládáme, že celá úvodní várka půjde na pokrytí předobjednávek.

Vive Pro, alespoň tedy ze začátku, se nebude prodávat jako kompletní set s příslušenstvím, ale pouze jako samostatný headset. Ten však bude fungovat se stávajícími periferiemi HTC Vive, novinka je tedy očividně míněna jako upgrade pro vlastníky dřívějšího modelu.

Oproti němu má HTC Vive Pro vyšší rozlišení displejů, integrovaná sluchátka s certifikací HiRes audio, dvojici předních kamer namísto jedné a pohodlnější hlavový most. Více o parametrech nové verze se můžete dozvědět v našem dřívějším článku CES 2018: HTC oznámilo nový VR headset Vive Pro a bezdrátový VR adaptér .

Globální předobjednávky HTC Vive Pro odstartovaly 19. března, cena byla nastavená na 799 USD. I přesto, že v rámci předobjednávky dostanete 6 měsíců předplatného Viveport, což zahrnuje jednou měsíčně 5 her z tohoto obchodu zdarma, je cena dost vysoko. Zaklínadlo slovíčka PRO u marketingových mágů zřejmě stále funguje jako koeficient ceny ×2.

Pozitivní zpráva ale je, že HTC zlevnilo nabídku původní řady HTC Vive, a to rovnou o 100 USD. Otázka je, jak se to projeví u nás, v české kotlině.

Tagy: virtuální realita VR HTC VIVE HTC VIVE Pro

Zdroje: Blog HTC Vive,Hexus

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.