GRID Autosport
Věková dostupnost

GRID Autosport

Články

Nintendo oznámilo zástup nových her pro Switch v čele s Overwatchem, Divinity a Assassinem

Z noci na dnešek byl odvysílán další čtyřicetiminutový Nintendo Direct, ve kterém došlo k odhalení několika zajímavých novinek, portů a dat vydání. Potvrdily se například spekulace o Overwatchi, kterému před několika týdny unikl na Amazonu obrázek z oficiálního pouzdra s logem hry.

Na Switchi letos vyjde Hellblade, remaster třetího Assassina, Dead by Daylight a mnoho dalších

V noci na včerejšek byl odvysílán 35 minut dlouhý Nintendo Direct zaměřený pouze na Switch. Jediná indicie byla, že se dozvíme něco víc o Fire Emblem: Three Houses, ovšem nakonec jsme dostali pořádný nášup portů, předělávek starších her, ale i úplných novinek, které si zahrajete v průběhu letoška.

Nedávno zrušené tvůrce Driveclub bere pod svá křídla Codemasters

Codemaster letos slaví 30. let od svého založení v roce 1986. A protože na herní firmu jde o úctyhodný věk, kterého se většina anglických studií nedožila a možná ani nedožije (viz konec Lionhead), dali si Codies s předstihem dárek. S posvěcením majoritního akcionáře z Reliance Entertainment vzali pod svá křídla britské studio Evolution, které se nedávno rozhodla zavřít Sony. Codemasters se tak po čtyřech, pěti letech ve spíše úsporném režimu rozhodli opět šlápnout na plyn a rozšířit své aktivity dál než za nové díly ve vlastních sériích F1, DiRT nebo GRID.

GamesPlay: testujeme Steam ovladač

První týden testování Steam ovladače od Valve uzavřel Honza Olejník v článku shrnutím, že je v této chvíli určený hlavně pro hračičky, co mají čas nastavovat a ladit profily, že je zatím vhodný jen pro některé typy her, ale hlavně, že se užitná hodnota ovladače bude díky updatům zvyšovat. Od vydání článku uplynul nějaký ten týden, mezitím Valve vydala nějaké ty updaty, tak se v dalším gamesplayi podíváme, jak si Steam ovladač stojí nyní.

DLC pro GRID Autorsport mají podobu mini-datadisků a tematických balíčků s vozidly

Názory na závodní hru GRID Autosport se různí recenzi od recenze (v Levelu třeba hra dopadla podstatně hůře než v recenzi na Games), ale Codemasters je to jedno a tváří se, že titul jde dračku. Za mě fajn. Naproti tomu hráči se zase zajímají, jaké jsou konkrétní plány se slíbenými DLC balíčky, když už si řada z nich dopředu koupila za 30 euro season pass. Codies naštěstí nemlčí a v dalším blog postu své plány s DLC odhalili.

GRID Autosport tentokrát hraje na city závodnickým trailerem

Zdá se mi, že v Codemasters neuplyne den, kdy by někdo nenatočil nové video z GRID Autosport. Jistě, má to být velký návrat ke kořenům, ale nestačilo by vydávat jeden trailer týdně? Nutno ale říci, že po několika výčtech závodních disciplín nové video vystupuje z řady atmosférou, která cílí na milovníky automobilového závodění.

Bleskovky

  • 12. 6. 2020 - Doplňte si sbírku závodních her od Codemasters s Humble Bundlem

  • 29. 11. 2018 - Závodní simulátor GRID Autosport vyjde příští rok pro Switch.

  • 28. 6. 2018 - Na seznam zpětně kompatibilních X360 her pro Xbox One byly zařazeny tituly Sensible World of Soccer, GRID Autosport a Fable Heroes.

  • 27. 1. 2016 - Update: Členové PS Plus programu obdrží 2. února PS4 tituly Helldivers (PS4/PS3/PSV), Nom Nom Galaxy (PS4), Persona 4 Arena Ultimax (PS3), Grid Autosport (PS3), Lemmings Touch (PSV), Nova 111 (PS4/PS3/PSV).

  • 13. 10. 2014 - Vyšel patch pro GRID Autosport, který přidává podporu Oculus Rift.

  • 8. 10. 2014 - Codemasters oznámilo, že v tomto týdnu vydá patch pro GRID Autosport, který přidá podporu Oculus Rift.

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
78/100
Datum recenze:
24. června 2014
Recenze