Grand Ages: Medieval
Věková dostupnost

Grand Ages: Medieval

Články

Update pro Grand Ages: Medieval přináší novinky v oblasti obléhání, soubojů i kolonizace

Středověká strategie Grand Ages: Medieval díru do světla podle naší recenze spíš neudělala. Průměrná hra chce ale zrát jako víno a velkým krokem směrem ke zlepšení má být update 1.1 pojmenovaný Siege & Conquest. Název naznačuje, co se chystá a není to nic jiného, než vylepšení soubojů a hlavně možnosti obléhání. Update vyjde zadarmo a na PC si ho stáhnete přes Steam či Kalypso Launcher. Datum vydání PlayStation 4 verze se teprve dozvíme.

Středověká strategie Grand Ages: Medieval vyšla na PC

Majitelé PlayStationu 4 si budou muset ještě chvíli počkat, ale PC hráči mohou začít stahovat novou strategii Grand Ages: Medieval už dnes. Startovní trailer jasně říká, že hra je už dostupná a to na PC a SteamOS. Konzoloví stratégové se pak novinky od Kalypso dočkají 9. října, což není nijak hrozný odstup. Hra je vedle digitální verze na Steamu dostupná také v krabici a v té speciální sběratelské verzi také s několika bonusy.

Grand Ages: Medieval potěší fanoušky strategií i na PlayStationu 4

Strategie Grand Ages: Medieval vás zavede do roku 1050, kdy se odehrává boj o nadvládu nad starým kontinentem. Následující ukázka napovídá, že se historických strategií chtiví hráči mohou těšit na trojici módů – klasickou kampaň, multiplayer až pro 8 hráčů a otevřený sandbox. Vedle nového videa shrnujícího, co hráče v září čeká a nemine se také dozvídáme, že tato hra také dorazí i na PlayStation 4. Datum vydání PS4 verze pak koresponduje s PC verzí – 25. září.

Letem světem rozlehlou krajinou strategie Grand Ages: Medieval

Zatímco oznámení strategie Grand Ages: Medieval bylo příjemně konkrétní a dozvěděli jsme o hře spoustu informací, tak nový trailer spíše jen naznačuje. Konkrétní informace tedy neposkytuje, nabízí alespoň pohled na celý herní svět, když kamera letí nad krajinou. Sem tam na záběrech vykoukne nějaká ta vesnička nebo město, ale dominantou krajiny jsou hory, krajiny, lesy a vůbec příroda.

Středověká strategie Grand Ages: Medieval vás nechá budovat vlastní říši

Středověkých strategií není nikdy dost a tak Kalypso Media a vývojáři z Gaming Mind Studios vyrazili na Gamescom se svojí čerstvě oznámenou novinkou Grand Ages: Medieval. Ta vás zavede do Evropy roku 1050, kdy se postavíte do čela malé osady a pokusíte se ji provést od samotných počátků až do fáze, kdy budete velet ohromné říši. Po cestě vás bude čekat spousta výzev, protože tehdejší Evropa se potýkala nejen s velkým rozvojem a rapidním růstem populace, ale také třeba s morovými ranami, kterým se ani tady nevyhnete.
Hodnocení
GAMES.cz
5/10
Hodnocení Metacritic:
63/100
Datum recenze:
9. října 2015
Recenze