Gone Home

Gone Home

Články

GDC 2018: Moc nechybělo a Tacoma byla Gone Home ve vesmíru

Jedním z nejdiskutovanějších témat nezávislé vývojářské scény posledních let je zopakování, případně udržení, prvotního úspěchu. Tvůrci z Fullbright (dříve ještě následoval podtitul Company), jmenovitě Steve Gaynor a Nina Freeman, řešili tuto otázku také. Po úspěchu interaktivního dramatu (nebo jak sám s úsměvem říká Gaynor, walking simulátoru) Gone Home se od Fullbright čekala další hra, která zásadním způsobem rozčeří vody herního průmyslu ne ve smyslu prodejů, ale spíše v přístupu k vyprávění, k výběru tématu či k hratelnosti. V roce 2017 vydaná sci-fi „adventura“ Tacoma očekávání do značné míry naplnila, ale cesta k jejímu vydání rozhodně nebyla jednoduchá. I kvůli úspěchu Gone Home, který předčil očekávání tvůrců.

Nový díl herního pořadu Games TV prochází prokletými domy z Perception i Vampire: Bloodlines

Bojíte se tmy? Stejně, jako se jmenoval populární televizní seriál z 90. let, se ptá i Lukáš v nové epizodě našeho herního pořadu Games TV. A pokud se nebojíte ani tmy, ani Lukáše, vydejte se spolu do několika her, kde tma vládne.

Vyprávění příběhu ve sci-fi adventuře Tacoma obstarají příběhy hologramů

Pokud máte své zkušenosti s explorativní adventurou Gone Home, tak jistě moc dobře víte, že Fullbright dokáží vyprávět příběh i bez přímé interakce s postavami. Koncept vyprávění bez kontaktu s lidmi plánují rozvíjet i ve svém následujícím titulu Tacoma.

Nintendo představuje novou verzi 3DS a upřesňuje data vydání podzimních her

Nintendo představilo nový model populárního 3DS. Jde samozřejmě o redesign stávajícího modelu s několika novými funkcemi navíc, ne zbrusu novou verzi. Nové 3DS dostalo název New Nintendo 3DS, potažmo New Nintendo 3DS XL a prodávat se začne už 11. října, ovšem pouze v Japonsku. V letošním kalendářním roce se do Ameriky a Evropy nedostane.

Tvůrci Gone Home mění název a chystají další hru

Mezi nejzajímavější a nejpůsobivější tituly minulého roku bezesporu patří nezávislá adventura Gone Home, což vám v recenzi vysvětlil Pavel. Za ní stojí malé portlandské studio Fullbright Company. To se nyní přejmenovává, pravda, nijak radikálně a zároveň se změnou názvu oznamuje, že pracuje na nové hře. Co se týče názvu, změna spočívá hlavně ve změně loga a faktu, že se z Fullbright Company stává Fullbright.

GDC 2014: Proč je Gone Home hra stejně jako Deus Ex či BioShock

„Nejsou tam souboje, žádný rozvětvený příběh, žádná výhra nebo prohra, je to krátká hra, ne hra na třicet hodin ... to ji odlišuje od moderních mainstreamových her, nebo spíš toho, co od nich mainstreamoví hráči očekávají. Přesto si myslím, že Gone Home má hodně společného s hrami napříč historií a herními zážitky, které jsme měli v mnoha různých hrách,“ začal svou obhajobu Gone Home jako hry její scenárista Steve Gaynor během přednášky na letošním GDC.

Bleskovky

  • 27. 9. 2017 - Členové Xbox Live Gold programu obdrží v říjnu 2017 zdarma Gone Home: Console Edition (XOne), The Turing Test (XOne), Rayman 3 HD (X360 / XOne) a Medal of Honor: Airborne (X360 / XOne).

  • 31. 5. 2016 - Členové PS Plus programu obdrží v červnu NBA 2K16 (PS4), Gone Home: Console Edition (PS4), Echochrome (PS3), Siren: Blood Curse (Episodes 1-12) (PS3), God of War: Chains of Olympus (PSV), Little Deviants (PSV).

  • 27. 5. 2016 - Spekulace: Členové PS Plus programu obdrží v červnu PS4 verze her NBA 2K16 a Gone Home.

  • 13. 1. 2016 - Dnes vychází Xbox One a PS4 verze hry Gone Home. Před necelým rokem to přitom vypadalo, že se jich nikdy nedočkáme.

  • 8. 12. 2015 - WiiU verze hry Gone Home byla oficiálně zrušena.

  • 15. 6. 2015 - Fullbright (Gone Home) připravují novou hru s názvem Tacoma, atmosféra ve hře by se dala krájet. Aurora44 pracuje na survival titulu Ashen. Krásně zbarvená hra Beyond Eyes, která nás vtáhne do světa slepé dívky, vyjde v létě. Hra Cuphead stylizována pro z