GoldenEye 007
Věková dostupnost

GoldenEye 007

Články

Hry podle filmů: Dlouhá cesta ke kvalitě

Laciné pokusy vydojit ještě pár dolarů z populárního hitu kin, ale i pecky, o kterých se mluví se stejným obdivem jako o jejich filmových předobrazech. Hry podle filmů si prošly dost dlouhou a dost bolestivou cestu. Teď to ale vypadá, že se dostaly do cíle a nikdy nebyly v lepší formě. Možná i proto, že už vlastně podle filmů moc nejsou...

Retro GamesPlay – hrajeme bondovku GoldenEye 007

James Bond byl a stále je fenomén, takže se mu nevyhnulo ani množství méně či více povedených herních adaptací. V dnešním Retro GamesPlayi se podíváme na GoldenEye 007 z roku 1997 založené na filmu Zlaté oko s Piercem Brosnanem, jenž šel do kin dva roky před vydáním hry.

Prokletí Jamese Bonda ve hrách - "nejlepší" videoherní bondovky

James Bond původně ožil v knihách Iana Fleminga a za minulé půl století se mu podařilo dobýt i plátna kin. Nejslavnější tajný agent, který své jméno nijak netají, se však objevil i v pěkné řádce her. Bohužel jsou pro Bonda médiem, kde zatím slavil nejméně úspěchů. Jeden nesmazatelný zářez do interaktivní historie se mu ale přeci jen povedl: v roce 1997 redefinoval žánr stříleček z pohledu první osoby na konzolích v titulu GoldenEye 007 pro Nintendo 64. Na ni a na další zajímavé herní bondovky se teď podíváme u příležitost nedávného uvedení filmu Spectre do kin.

GoldenEye oživá v multiplayerovém PC modu

Pět let práce ve volném čase na něčem, z čeho nekouká ani koruna a možná ani žádná sláva, to už chce zatraceně silné odhodlání. A týmu amatérských nadšenců, který nedávno vydal finální verzi GoldenEye: Source, odhodlání rozhodně nechybí.

GoldenEye 007 ctí odkaz své předlohy

Přijde i Čelisťák a multiplayer online, i ve split-screenu.

Bleskovky

  • 25. 8. 2016 - Video: Záběry ze zrušeného remaku klasiky GoldenEye 007, který byl ve vývoji pro X360.

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
96/100
Datum recenze:
28. listopadu 2010
Recenze