Genesis Alpha One

Genesis Alpha One

Články

Prvním hrám vypršela roční exkluzivita Epicu

V roce 2019 se hodně mluvilo o novém digitálním obchodě Epic Games Store a jeho politika stále vyvolává emoce na různých stranách barikády. Někomu je další nainstalovaný launcher putna, jiný ho nemůže vystát kvůli agresivnímu získávání exkluzivit, další si jednoduše počkají ten rok na uvedení her na Steam a ostatní platformy. A ten poslední typ hráčů se dočkal právě teď.

Seznam exkluzivních her na Epic Games Store

Snad jednou týdně se objeví zpráva o úplně nové, případně již dříve oznámené hře, která se na určitou či neurčitou dobu stane exkluzivitou Epic Games Storu. Lidský mozek není schopný si všechna ta oznámení pamatovat, proto jsme se rozhodli shromáždit všechny takové hry na jednom místě. Počítadlo se prozatím zastavilo na 101.

Vyšel vesmírný survival Genesis Alpha One, ale na Steamu ho nehledejte

Nadešel čas prozkoumat dálavy hlubokého vesmíru, objevit jeho taje, a když budou agresivní, vyprázdnit jim zásobník mezi oči. Pokud tedy vůbec nějaké mají, v opačném případě střílejte dle uvážení. V Genesis Alpha One jinak dlouho nepřežijete a spolu s vámi zanikne i poslední naděje celého lidstva.

Nečekaně otevřený Epic Games Store láká na exkluzivní tituly a hry zdarma

Před dvěma dny jsme se dozvěděli o dalším plánovaném online obchodu s hrami od studia Epic Games. Tehdy výkonný ředitel Tim Sweeney neřekl konkrétní datum spuštění obchodu, ale vše naznačovalo až příští rok. Náznaky jsou ty tam, Epic Games Store už jede v plném provozu a láká na slibované hry zdarma.

Klonování, král Artuš a pinball se zvířátky? Team17 se chlubí sympaticky nesourodou herní trojicí

Vydavatelské (a vývojářské) studio Team17 má docela talent na vyzobávání nadějných nezávislých kousků, z nichž se pak vyklubou dobré hry. Důkazem toho budiž třeba taková plošinovka Yooka-Laylee, mimozemská budovatelská strategie Aven Colony nebo už teď velmi solidně vypadající The Escapists 2. Na Gamescomu se tihle Britové představili hned s trojicí her – ambiciózním vesmírným dobrodružstvím, artušovskou strategií a havajským pinballem.

Genesis Alpha One připomíná Star Trek říznutý Vetřelcem

Genesis Alpha One od německého studia Radiation Blue je unikátní mix několika sci-fi žánrů, který stojí na procedurálním generování vesmíru, ovšem velmi specifickým způsobem. Bohužel, jak je tahle hra zajímavá, tak je těžké ji nějak jasně popsat. Většinou člověk skončí u nesouvislého pokřikování: „A můžeš tam stavět loď, posílat harvestery na planety, klonovat nové druhy, bojovat a stavět a…“ Ale třeba se mi to tentokrát povede.

Bleskovky

  • 2. 6. 2017 - Team 17 s sebou na E3 2017 přiveze Aven Colony, The Escapists 2, Genesis Alpha One a Yoku’s Island Express.

Hodnocení
GAMES.cz
5/10
Hodnocení Metacritic:
65/100
Datum recenze:
12. února 2019
Recenze